Powiat kartuski

GMINA SIERAKOWICE TEGOROCZNA KNIEJA

Gmina Sierakowice. Tegoroczna Knieja

15 czerwca Leśnicy i Myśliwi świętowali XIV Festiwal Muzyki Łowieckiej w Sierakowicach. Ognisty „fireshow” i występ Margaret zgromadziły wielką publiczność. Tego wieczoru nie zabrakło dźwięków muzyki folk i pokazu ras psów myśliwskich.

Obchody tego ważnego dla wielu leśników i myśliwych święta trwały już od samego rana w zabytkowym drewnianym kościele. O godzinie 10 odbył się XIII Kaszubski Przegląd Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej, a także kolejny już konkurs oceny poroży i kurs wabienia jeleni.

U stóp ołtarza Papieskiego

Przed godziną 16 przed ołtarzem papieskim zgromadzili się leśnicze poczty sztandarowe, władze leśnicze i myśliwskie, uczestnicy festiwalu i samorządowcy, gościem honorowym festiwalu był Stanisław Lamczyk, poseł ziemi kaszubskiej.

Tuż przed mszą nagrodzono zwycięzców tegorocznego przeglądu sygnałów Amelię Bulczak, Patrycję Węsierską, Jonasza Mielewczyka, Mikołaja Machela, Błażeja Chmielewskiego. Nagrody w postaci instrumentów wręczyli im przedstawiciele władz leśniczych i samorządowcy między innymi Marek Gorski prezes okręgowej rady łowieckiej w Gdańsku, Jerzy Barbarowicz prezes okręgowej rady łowieckiej w Słupsku, Michał Majewski nadleśniczy nadleśnictwa Kartuzy, Tadeusz Kobiela wójt gminy Sierakowice. Mszę świętą poprowadził kapelan myśliwych, leśników i rycerzy Diecezji Pelplińskiej – ksiądz Andrzej Koss ze Śliwic. Po mszy świętej głos zabrał Tadeusz Kobiela, wójt gminy Sierakowice.

-Kultura Łowiecka, liczy niemal tyle samo lat co nasza państwowość, w tym bogatym skarbcu kultury polskiej, kultura łowiecka ma poczesne miejsce. I ta cząstka tej kultury, którą Państwo zobaczyliście to jest tylko drobnostka tej przebogatej tradycji polskiego łowiectwa – tłumaczy współorganizator festiwalu

W rymie muzyki folk.

Następnie obchody przeniosły się na sierakowicką scenę „Szerokowidze”, na której zaprezentowały się zespoły grające muzykę folk, które przyjechały do nas z różnych zakątków Polski, Słowacji i Ukrainy. Widzowie mieli również okazję dowiedzieć się więcej i zobaczyć pokaz psów myśliwskich.

Był ogień i lokalne gwiazdy.

Wieczór nadszedł bardzo szybko, a razem z nim pokaz tańca słowiańskiego i tańca z ogniem, który zademonstrowała grupa z Mikorowa. Nie zabrakło również występów lokalnych gwiazd, Mateusz Pawelczyk i Marcelina Brylowska wystąpili w duecie i zaśpiewali największe przeboje polskich gwiazd. Swoje umiejętności zademonstrowała również młodzieżowa orkiestra gminy Sierakowice.

Gwiazda wieczoru podbiła serca fanów.

Największą publiczność zgromadziła oczywiście gwiazda wieczoru – Margaret, która swoim występem zachwyciła setki fanów. Jej występ trwał do późnych godzin nocnych i zakończył festiwal.

Na festiwal do Sierakowic jeżdżę od kąt pamiętam, jestem również wielką fanką Margaret, bardzo mi się tu podoba, wspaniali ludzie, wspaniali prowadzący, wspaniały klimat – tłumaczy Laura z Paczewa.

D

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

ominik Ropela

Komentarze