Gmina Somonino Powiat kartuski

GMINA SOMONINO. CZAS SPOTKAŃ SOŁECKICH

W gminie Somonino trwają właśnie spotkania sołeckie. Niektóre już się odbyły, inne odbędą się w tym tygodniu. W każdym z nich poruszane są tematy dotyczące infrastruktury drogowej, porządku w sołectwie i bezpieczeństwa mieszkańców.

W wielu takich spotkaniach biorą udział przedstawiciele Urzędu Gminy z wójtem na czele, radni powiatowi czy funkcjonariusze służb państwowych. Zebrania sołeckie już miały miejsce w Wyczechowie, Starkowej Hucie, Kameli, Ostrzycach, Borczu, Ramlejach, Egiertowie, Hopowie, Sławkach czy Rątach. Jak poinformowała nas sołtys Kameli Łucja Szadach, spotkanie zdominowane zostało przez sprawy związane z infrastrukturą drogową. Przybyło na nie ok. 30 osób. Obecny był także radny powiatowy Zbigniew Dysarz oraz funkcjonariusze policji. Rozmawiano o kolejnym odcinku drogi prowadzącej w stronę jeziora, na której pojawić się ma asfalt.  Dzięki m.in. pieniądzom z gminy mieszkańcy już w czerwcu doczekają się rozpoczęcia prac. Poruszano także kwestię chodnika oraz przeciążonych samochodów ciężarowych,  które poruszają drogą powiatową.

Zainteresowanie mieszkańców

Podobna atmosfera, przepełniona troską o dobro publiczne towarzyszyła spotkaniu sołeckiemu w Borczu. Jak poinformowała nas sołtys Genowefa Dymek, tym razem panowała rzadko spotykana jednomyślność poglądów 50. osób, które w zebraniu uczestniczyły. Tu również jedna z dróg doczeka się nowej nawierzchni asfaltowej, m.in. dzięki funduszom w wysokości 100 tys. zł z Urzędu Gminy Somonino. Zebrani rozumiejąc powagę sytuacji zgodzili się, że najpierw trzeba dokończyć modernizację jednej drogi, a później brać się się za kolejne.  W spotkaniu uczestniczył wójt gminy Marian Kryszewski, który zapewniał o pomocy gminy w rozwiązywaniu bieżących oraz planowanych zadań.  Podjęto też dyskusję nad ustaleniem nazw ulic według życzeń mieszkańców.  Kolejne spotkania sołeckie odbędą się dzisiaj i w kolejnych dniach w rybakach, Piotrowie, Połęczynie, Kaplicy i Goręczynie.

BM

 

 

 

 

Komentarze