Gmina Stara Kiszewa

GMINA STARA KISZEWA. IV KONCERT KOLĘD

Koncert niosący radość i spokój

W ubiegłą niedzielę w Gminnej Hali Sportowej w Starej Kiszewie odbył się kolejny Koncert Kolęd zorganizowany przez Parafię pw. św. Marcina i miejscowy Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki. Wzięła w nim udział rekordowa liczba uczestników, nie tylko z terenu gminy.

Gminną halę sportową odpowiednio przygotowano tworząc właściwy dla słuchania kolęd klimat. Słowo wstępne wygłosił wójt gminy Marian Pick. Sam koncert poprowadził ks. proboszcz Andrzej Taliński.

Jak informuje Karolina Baska, dyrektor GOKSiT w Starej Kiszewie, w tegorocznym już IV Koncercie Kolęd wzięło udział 13 grup. Wśród nich: chóry, chóry szkolne, schole i zespoły muzyczne. W hali rozbrzmiały nie tylko kolędy, ale także cudowne pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego „POLASZKI” z Zespołu Szkół w Starych Polaszkach. Wystąpił również dziecięcy zespół muzyczny „Gwiazdki” ze świetlicy wiejskiej w Starych Polaszkach, który od października 2016 działa pod kierunkiem Małgorzaty Flisikowskiej. Wystąpił również zespołu młodzieżowy z Zespołu Kształcenia i Wychowania im. Jana Pawła II w Starej Kiszewie. Przed publicznością w hali zaprezentowały się dodatkowo zespoły: „Gaudens” z Zamku Kiszewskiego i schola „Iskierki”. Popis swoich umiejętności dały również zespół „Apostolskie Nutki” i „Angelicus” działające przy parafii pw. św. Marcina w Starej Kiszewie, które prowadzi ks. proboszcz Andrzej Taliński. Zaprezentował się również zespół „Promyczki Papieża” z parafii w Kamionce oraz chór „Espero” z Zamku Kiszewskiego.

Cenią inicjatywę

Kiszewski Koncert Kolęd zdobył już swoją renomę i jest inicjatywą pożądaną nie tylko przez „gminny świat muzyczny”. Chętnie przyjeżdżają chóry i schole z sąsiedztwa. W tym roku publiczność mogła usłyszeć jak śpiewają członkowie chóru „Tęczowe Iskierki” i zespołu „Benedictus” – oba ze Skarszew oraz scholi „Któż jak Bóg” ze skarszewskiej parafii św. Michała Archanioła.

Na zakończenie niedzielnego koncertu wystąpił Zespół „Zbudowani na Chrystusie” z parafii pw. Miłosierdzia Bożego ze Starogardu Gdańskiego z własnym repertuarem kolędowym. Piękne wykonania każdego utworu niosły ogromną radość i spokój. Można było choć na chwilę oderwać się od trosk życia codziennego, zapomnieć o kłopotach i smutkach i podziwiać występy lokalnych talentów i zaproszonych gości. W koncercie uczestniczyło wielu mieszkańców naszej gminy oraz gości w tym delegacja mieszkańców „Osady Burego Misia w Nowym Klinczu. Wszyscy ciepło przyjęli artystów i nagrodzili ich gromkimi brawami.

 

Nad. GOKSiT/opr. D. Tryzna

Komentarze