Gmina Stężyca Inwestycje

GOŁUBIE OTWARTE NA PKM I REGION

26 października w obecności władz samorządowych regionu, powiatu i gminy otwarty został węzeł integracyjny PKM w Gołubiu. Jak podkreślił marszałek pomorski M. Struk to pierwsze tego typu inwestycja zrealizowana w regionie. Uroczystość stała się okazją do pokazania gminy Stężyca jako lidera w budowie nowoczesnej infrastruktury służącej mieszkańcom i turystom.

Podpisanie umowy na budowę węzła PKM w Gołubiu miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku. W kwietniu br. ruszyły prace. We wrześniu zostały zakończone, a czwartkowa uroczystość była ich podsumowaniem.

Stężyca znów pierwsza

W uroczystości oficjalnego otwarcia inwestycji wzięli udział Marszałek Pomorski Mieczysław Struk, radni sejmiku wojewódzkiego Dariusz Męczykowski i Piotr Karczewski, wicestarosta Bogdan Łapa oraz radni z powiatu i gminy. Licznie obecni byli również sołtysi, przedstawiciele magistratu stężyckiego, leśnicy i mieszkańcy wsi. Po okolicznościowym wystąpieniu wójta nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi. Inwestycje poświęcił ks. Rafał Witta, proboszcz parafii w Gołubiu.

Reprezentując samorząd Pomorski Marszałek Mieczysław Struk powiedział w swoim wystąpieniu, że gmina Stężyca jako pierwsza w regionie zrealizowała inwestycje węzła integracyjnego stając się ponownie liderem przebudowy infrastruktury tak aby służyła ona rozwojowi gminy i polepszała warunku życia mieszkańców.

O potrzebie tej inwestycji, roli PKM w życiu całego powiatu mówił w swoim wystąpieniu wicestarosta Bogdan Łapa. W imieniu radnych gminy głos zabrał Radosław Zwara, który w wielu słowach podziękował Marszałkowi za pomoc. Uroczystość zakończył poczęstunek na trenie urzędu.

D. Tryzna

Mieczysław Struk, marszałek pomorski:

To pierwszy z 20 węzłów w naszym województwie. Na cały projekt łącznie ze środkami własnymi samorządów przeznaczono blisko 400 mln zł. To przedsięwzięcie to około 7,5 mln zł, w tym 61% dotacji unijnych. Już wkrótce, myślę że wiosną, burmistrz Kartuz odda swój węzeł i przebudowany dworzec.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze