Gmina Kościerzyna

GRABÓWKO. PODZIĘKOWANO ZAWODNICZKOM I PRZYJACIOŁOM DRUŻYNY

W niedzielę 12 grudnia w Rybaczówce Joanny i Dariusza Męczykowskich w Grabówku gościły piłkarki ręczne z UKS PCM Kościerzyna i przyjaciele drużyny samorządowcy i sponsorzy. W miłej, świątecznej atmosferze trener zespołu podziękował za wsparcie sponsorom i za wyniki zawodniczkom.

Dariusz Męczykowski wystąpił w podwójnej roli – nie tylko jako gospodarz, ale i jako opiekun drużyny. Na wstępie zatem pochwalił się swoimi podopiecznymi. Opowiedział o aktualnej pozycji drużyny w Superlidze oraz o sytuacji w drużynie. Wspomniał o nowych zawodniczkach, które ją zasiliły i o najbliższych spotkaniach. Obecnych ucieszyła wiadomość, że kontuzjowane zawodniczki powracają powoli do gry.

Podziękowania

Dariusz Męczykowski w imieniu zespołu podziękował też osobom wspierającym go. To podziękowanie przybrało wymiar materialny – mecenasi i sponsorzy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami marszałka województwa pomorskiego „Za wspieranie piłki ręcznej”. Niestety marszałek nie mógł wręczyć tych medali osobiście. W imieniu samorządów medale odebrali starosta kościerska Alicja Żurawska oraz wójtowie gmin Kościerzyna – Grzegorz Piechowski i Nowa Karczma – Andrzej Pollak. Medale odebrali też sponsorzy: prezes kościerskiego Unibudu Eryk Klatt oraz przedstawiciel Zakładów Porcelany Stołowej Łubiana, który odebrał medal w imieniu nieobecnego prezesa Mariana Andrzejewskiego. W podobny sposób wyróżniono  Roberta i Zbigniewa Ciecholewskich, Roberta Majdzińskiego i dyrektora klubu UKS PCM Marcina Modrzejewskiego. Medal odebrał też profesor Janusz Czerwiński, wieloletni rektor gdańskiej AWFiS, prezes honorowy Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Opłatek

Po ceremonii wręczenia medali były życzenia i spotkanie opłatkowe. Tu też wszyscy wszystkim składali życzenia.

– Miłość moja i całej mojej rodziny do piłki ręcznej jest wielka. Wkładamy w grę całe swoje serce, ja moja żona oraz moje dzieci Oskar i Nikola, którzy wytrwale grają w piłkę ręczną. Pragnę podziękować mojemu kochanemu zespołowi UKS PCM Kościerzyna za sukcesy i za promowanie województwa pomorskiego w Superlidze. Składam wam, dziewczyny życzenia samych sukcesów – podziękował gospodarz spotkania zawodniczkom.

MW

Komentarze