Gmina Lipusz Wokół nas

Harcerze z Łubiany i Lipusza spotkali się z prezydentem RP Andrzejem Dudą.

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.We wtorek 25 lipca w Kornem wylądował śmigłowiec z prezydentem RP Andrzejem Dudą. Głowę państwa przywitali harcerze z Łubiany i Lipusza.

Lotnisko w Kornem było przystankiem prezydenta RP Polskiej w jego drodze do obozu harcerskiego nad jeziorem Sumino. Przebywają tam 7. Drużyny Warszawskiej oraz 1. Drużyny Płońskiej Skautów Europy. Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego ,,Zawisza”. Federacji Skautingu Europejskiego.

Wykorzystując ten fakt harcerze z okolicznych miejscowości : członkowie drużyn
23. DH  z Lubiany im. Remusowa Kara i 7 DH z Lipusza im. Bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, postanowili przywitać głowę państwa.

Prezydent z radością zwrócił się do harcerzy i z każdym z nich się przywitał.  Stanął do pamiątkowego zdjęcia. Kościerscy harcerze podarowali głowie państwa widokówki okolicznościowe z kościerskimi skautami, medal okolicznościowy oraz książkę Karoliny Kulas – poświęconą Aleksandrowi Majkowskiemu, Remusowi i jego związkom z Łubianą. Prezydent jak i harcerze bardzo cieszyli się z tego spotkania

Obóz harcerski nad jeziorem Sumino

Po powitaniu odbył się uroczysty apel, gdzie prezydent nawiązując do zbliżającego się 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zaapelował do harcerzy o jak najszersze włączenie się w obchody tego wydarzenia.  Wyraził przy tym nadzieję na wspólne świętowanie tej wyjątkowej rocznicy na zlocie wszystkich organizacji harcerskich objętych honorowym protektoratem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Prezydent zwiedził  obozowisko i miał okazję zobaczyć w jakich warunkach przebywają harcerze.  Spotkanie zakończyło tradycyjne harcerskie ognisko. Podczas gawędy ogniskowej prezydent wspominał swoje obozy harcerskie jako miejsce i czas nawiązywania przyjaźni, które trwają później przez lata.

Harcerze obecni na spotkaniu przekazali na ręce prezydenta głownię ogniskową wraz z braterskim przesłaniem dla harcerzy, którzy będą uczestniczyć w rozpoczynającym się 29 lipca br. w Kanadzie IX Zjeździe Światowym Związku Harcerstwa Polskiego działającego poza granicami kraju.

 

 

                                                                                   Prezydent polski.pl/Opr.red/

Komentarze