Kultura Rolnictwo Wokół nas

Hity Targów i najatrakcyjniejsze stoisko.

Tradycyjnie targi są okazją do wielu konkursów. Najbardziej prestiżowe z nich to rywalizacje o tytuły Hitu Targów i nagrodę za najlepszą aranżację stoiska.

Wśród produktów spożywczych najlepsze okazały się chleby, a wśród wystawców – Gminne Spółdzielnie. Za Hit Targów w tej kategorii komisja konkursowa uznała chleb „Grzybek Żytni” produkowany przez GS Sierakowice. Chleb produkowany jest metodą tradycyjną na kwasie żytnim i wypiekany jest w tradycyjnych piecach ceramicznych z dodatkiem nasion słonecznika, lnu, sezamu oraz płatków owsianych. Wyróżnienie otrzymał chleb żytni św. Antoniego z GS Żukowo produkowany na bazie mąki żytniej, bez dodatku drożdży. Nagrody wręczał dyrektor PODR Andrzej Dolny, a odebraali je prezes spółdzielni sierakowickiej Józef Formela i wiceprezes żukowskiej – Jerzy Blok.

W kategorii „Maszyny, urządzenia i środki do produkcji rolniczej” triumfowała firma Agromep. Hitem okazał się ciągnik Zetor Major HS 80. Tu nagrodę wręczył komisarz targów Andrzej Okrój, a odebrał Regionalny kierownik ds. handlu spółki Agromep Wojciech Jaskuła. Wyróżnienia trafiły do cedrzańskiego Roltopu za precyzyjny rozsiewacz nawozów oraz do przedsiębiorstwa Rolmax z Tuchlina za wóz asenizacyjny – aplikator gnojowicy.

Zwycięzcą konkursu na najlepszą aranżację stoiska został Market Narzędziowy Stanisława Repińskiego.

 

 

 

Komentarze