Wokół nas

WIELKIE ROZSTRZYGNIĘCIE PODCZAS SOBÓTEK

Noc świętojańska była wielkim świętem dla wielu gmin, w których odbywały się liczne festyny. Spragnionych zabawy mieszkańców tradycyjnie ugościł również Szumleś Szlachecki. Wielu czekało na ten dzień z wielką niecierpliwością, ponieważ właśnie podczas sobótek rozstrzygnięto konkursy na ogród roku 2017 oraz na najładniejszy wianek świętojański.

Oczywiście nie były to jedyne atrakcje tej nocy. Główną gwiazdą wieczoru był zespół KORDIAN, autor takich hitów jak ,,Dziewczyna z gór” czy ,,Ja nie jestem milionerem”.  To właśnie przy jego muzyce zgromadzeni bawili się do późnych godzin nocnych. Organizatorzy pozostali wierni tradycji, więc podczas imprezy nie mogło zabraknąć ogniska oraz poszukiwania kwiatu paproci. Kolejnymi atrakcjami przygotowanymi dla zgromadzonych był pokaz sztucznych ogni oraz mini wesołe miasteczko.

Nagrodzeni

W trakcie trwania imprezy podsumowano konkurs ,,Ogród roku 2017”. Główna nagroda trafiła do Jarosławy i Ryszarda Dunst, a wręczona została przez wójta gminy Andrzeja Pollaka. Kolejnym konkursem, który znalazł swoje rozstrzygnięcie podczas sobótkowej nocy był konkurs na najładniejszy wianek świętojański. W tej kategorii zwyciężczynią została Joanna Kwiatkowska. Po ogłoszeniu wyników autorzy wszystkich wianków wspólnie udali się nad rzekę, by puścić swoje dzieła na wodę.

Mieszkańcy Sumlesia jak zwykle nie zawiedli. Wszyscy ze zgromadzonych świetnie się bawili i tworzyli niezwykłą atmosferę, a organizatorzy naprawdę mogli być zadowoleni z frekwencji, która w tym roku dopisała wyjątkowo.

Nad. GOKSiR Nowa Karczma/opr. K. Labuda

Komentarze