Gmina Żukowo Wokół nas

III MISTRZOSTWA RODZINNE AUTO MIRAS

Dwie imprezy złożyły się na tegoroczne obchody gminnego Dnia Dziecka. To niepowtarzalne w swojej ofercie Mistrzostwa Rodzin Firmy Auto Miras i festyn „Jesteśmy Wśród Was”. Dzięki temu w sobotnie popołudnie Nad Jeziorkiem można było spędzić czas miło i ciekawie.

Znakiem tegorocznej imprezy był udział podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i dzieci z Domu Dziecka. To oni byli bohaterami tego co działo się na scenie.

To do Nich skierowane były atrakcje gminnego Dnia Dziecka. A było ich co niemiara. Od różnych zabaw i gier zręcznościowych po ofertę wesołego miasteczka.

Po południu dla wszystkich zaśpiewała Majka Jeżowska a do falowania  w rytm reggae  zaprosił  –Hubert.

Motoryzacyjne atrakcje III mistrzostw

Już od trzech lat festynowi towarzyszą Mistrzostwa Rodzinne firmowane przez Auto Miras znane przedsiębiorstwo z Pępowa.

-Przybywa nam atrakcji. Mamy już doświadczenie i widzimy co budzi największe zainteresowanie. Staramy się przygotować takie konkurencje aby było ciekawie zarówno dla najmłodszych jak i ich rodziców – mówi Marcin Węsiora dyrektor w firmie.

Jak nas poinformował przygotowania do tego festynu zajmują dwa miesiące dla dwóch osób z kadry kierowniczej.

– My wymyślamy konkurencje a dyrektor marketingu jest odpowiedzialny za zorganizowanie tego wszystkiego, osprzętowanie i zorganizowanie opiekunów nad poszczególnymi konkurencjami-wyjaśnia przygotowania dyrektor M. Węsiora.

Usłyszeliśmy od niego kto nad czym czuwa. Pracownicy lakierni opiekują się stoiskiem gdzie malowany jest Opel Adam. Nad wymianą koła czuwają pracownicy działu mechaniki. Nad oryginalną konkurencją jaką było zapinanie pasów dla dzieci  nadzór sprawowali z kolei pracownicy wynajmu samochodów.

Okazało się że każdy miał przypisane zadania i musiał się tego trzymać gdyż w przypadku większej ilości startujących zespołów trzeba było być czujnym.

Plac rodzica z dzieckiem

– Dzisiejsza impreza służy przede wszystkim integracji dzieci z różnych środowisk. Stąd w naszych mistrzostwach mogą startować te z rodzicami jak i opiekunami. Ważne aby była dobra zabawa.

Ale oprócz tego uczymy tych najmłodszych bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. To wszystko razem wpisuje się w realizowaną przez firmę strategię odpowiedzialności społecznej biznesu -tłumaczy właściciel firmy Mirosław Makurat.

Rodzic z dzieckiem-patrz zespół- po zarejestrowaniu się miał do wyboru pięć konkurencji przez które musiał przebrnąć. Najlepsi mogli liczyć na super wygraną :samochód klasy Premium na weekend oraz pobyt w Hotelu &SPA.

– Po raz pierwszy startowałam tu. Wiem że to dotyczy bezpieczeństwa-mówi siedmiolatek latek z Glincza po zapięciu pasami trzech miśków.

– Jazda bardzo fajna choć nie obyło się bez pewnego napięcia. Ja na co dzień jeżdżę automatem a to był samochód z manualną skrzynią biegów – zwierza się Grażyna która wraz z córeczką Martynką startowała w Mistrzostwach.

Dla tych którzy nie chcieli rywalizacji były symulatory bezpiecznej jazdy i dachowania .Dla dzieci wata cukrowa i różne słodkości. Starszych na smakołyki z grilla zapraszał GS Żukowo.

Popołudnie upływało pod znakiem dobrej zabawy.

– Te mistrzostwa to tak naprawdę zasługa moich pracowników. To wszystko co tu się dzieje to wynik ich pomysłowości i kreatywności. To też ich zaangażowanie bo do obsługi dzisiejszego festynu nikogo nie było trzeba namawiać. A przecież jest tutaj prawie 40 osób. Cieszę się, że firma ma takich pracowników. To od nich zależy dalszy jej rozwój. Stąd chciałbym aby czuli się jak jedna wielka rodzina. Te spotkanie ma do tego przybliżać. Bo ważne są nie tylko dobre kontakty działami firmy ale a może przede wszystkim dobre relacje pomiędzy pracownikami. Ja dla nich chciałbym być tym który wskazuje cele, natomiast wytyczenie drogi i pokonanie jej zostawiam zespołowi – mówił Mirosław Makurat, właściciel Auto Miras oraz Makurat Invest.

Dariusz Tryzna

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku !

Komentarze