Wokół nas

Jak jedna rodzina.

Spotkanie świąteczno-noworoczne samorządu gminy zgromadziło włodarzy, radnych ,sołtysów, pracowników magistratu i przedstawicieli duchowieństwa. Gośćmi byli Senator Waldemar Bonkowski i Radny Sejmiku Pomorskiego Dariusz Męczykowski.

 

Spotkanie  w „Karczmie u Wiesi” miało wyjątkowo świąteczny charakter. Jak zaznaczył Ryszard Kleinszmidt spotkanie jest w tym czasie kiedy trzeba się uspokoić i wyciszyć. Przewodniczący Rady skierował do zebranych najlepsze życzenia na Nowy Rok. Wtórował mu wójt gminy Andrzej Pollak.

-Drodzy Państwo oktawa świąt Bożego Narodzenia jeszcze ciągle trwająca niech nam się jeszcze udziela .Żeby kolejne dni upływały w takiej radości ,spokoju i optymizmie. I aby był taki cały nadchodzący rok-życzył wójt.

Włodarze poprosili aby zebrani zabrali te ich życzenia do rodzin, domów do swoich miejscowości, bo ilość spotkań nie pozwala włodarzom gminy dotrzeć do wszystkich jej mieszkańców.

Jak święta to prezenty.

W tej części spotkania były również prezenty. Pierwszy wraz z życzeniami „powędrował”  do kierowniczki gminnego GOK-u Aleksandry Peplińskiej. Kilka dni wcześniej obchodziła Ona urodziny. Póżniej drobne upominki trafiły jeszcze do kilkunastu innych osób.

Z pośród gości życzenia złożył senator  W. Bonkowski. Oczywiście odniósł się do sytuacji politycznej w kraju a swoje wystąpienie zakończył słowami „ Będzie dobrze”. Spośród obecnych księży wystąpił proboszcz miejscowej parafii ks. Jan Spierewka . Pobłogosławił opłatek i złożył życzenia w sposób charakterystyczny dla siebie. Po nich obecnym nie pozostało nic innego jak tylko przełamać się opłatkiem. Spotkanie zakończył obiad.

Komentarze