Sport

JAKUB SKIERKA GWIAZDĄ MITINGU PŁYWACKIEGO W NIEMIECKIM BREMEN

5 medali pływaka CARTUSII i rekord  w historii zawodów na dystansie 50m stylem grzbietowym. Ostatni start Skierki w barwach CARTUSII Kartuzy.

Kartuski pływak Jakub Skierka po raz kolejny doskonale spisał się na podczas mitingu pływackiego MARU w niemieckim Bremen.

Podczas gdy młodzi zawodnicy Cartusii zdobywali pierwsze szlify startowe podczas zawodów mogli zaobserwować jak nasz utytułowany pływak pokonuje długoletni rekord w historii zawodów oraz zdobywa medal za medalem stając się równocześnie gwiazdą mitingu.

W koronnych konkurencjach grzbietowych Jakub nie miał sobie równych. Zarówno na dystansie 100m jak i 50m stylem grzbietowym wywalczył złote medale ustanawiając jednocześnie na sprinterskim dystansie 50m wynikiem 0:25,72 nowy rekord w historii zawodów.

Jakub startował również w konkurencjach 50 i 100m stylem dowolnym oraz 100m stylem zmiennym. W tych konkurencjach uległ tylko czołowym niemieckim zawodnikom zdobywają 3 srebrne medale.

Był to ostatni start Skierki w barwach CARTUSII Kartuzy. Zawodnik podjął naukę jako student w warszawskiej AWF i od tej pory reprezentować będzie barwy AZS AWF Warszawa trenując razem z Radosławem Kawęckim.

Trener Arek Zalewski: „Kuba, dziękuję za 13 lat Twojej nauki oraz wspólnej pracy treningowej podczas której dostarczyłeś mi oraz kibicom pływania wiele radości. Życie toczy się dalej i pamiętaj że to co sobie założyliśmy wspólnie musisz skończyć sam. Trzymam kciuki za twoją karierę pływacką i zawsze będę Ciebie wspierał.”

A.Zalewski

Komentarze