Gmina Kartuzy Powiat kartuski Sport

JAKUB SKIERKA NA MŚ W BUDAPESZCIE

Nasz kartuski pływak Jakub Skierka po wypełnieniu minimum na MŚ w Budapeszcie realizuje wspólnie z trenerem Arkiem Zalewskim cykl przygotowań do tej imprezy głównej.

W programie zgrupowań na Teneryfie oraz w Warszawie i Budapeszcie zaliczył dwie seniorskie, prestiżowe imprezy startowe na najwyższym światowym poziomie odbywające się we Francji.

Pierwsza z nich-Mare Nostrum – Letni Puchar Świata w miejscowości Canet. TamJakub dwukrotnie zakwalifikował się do finału B gdzie na dystansie 200m grzbietowym zajął 3 pozycję – 11 w klasyfikacji końcowej oraz na 100m grzbietowym 8 miejsce – 16 w klasyfikacji końcowej. Kolejna impreza pływacka dużego formatu to Open de France w miejscowości Chartres. Tam zanotował starty na 200m grzbietowym w finale A – 6 miejsce w klasyfikacji końcowej oraz 100m grzbietowym 6 miejsce w finale B – 14 w klasyfikacji końcowej.

Przypominamy sympatykom kartuskiego pływania, że starty Skierki  w Mistrzostwach Świata będzie można oglądać w Telewizji Polskiej w ostatnim tygodniu lipca.

Jakubowi gratulujemy i życzymy jak najwyższych wyników w Budapeszcie.

Nad. A. Zalewski/opr.red.

Komentarze