Wokół nas

Jedz mięso z drobiu!!!

Po raz kolejny odwiedzający Agro Targi w Lubaniu mogli skorzystać z bogatej oferty związanej z promocją mięsa drobiowego, która przygotowało Pomorskie Zrzeszenie Hodowców Drobiu i Producentów Jaj we współpracy z jej krajowym partnerem.

Przez dwa targowe dni można było skosztować najróżniejszych dań przygotowanych na bazie mięsa z kurczaków czy indyków. Wszystko to w ramach akcji ,,Kurczak w domu i w szkole, nie tylko w rosole”.
– Promujemy mięso drobiowe, ponieważ chcemy aby jego konsumpcja w kraju jeszcze bardziej wzrosła. My mamy nadwyżkę produkcji, bo Polska nadal jest największym producentem drobiu w UE. Oczywiście stawiamy na eksport i mamy tu spore osiągnięcia dzięki m.in. surowemu przestrzeganiu zasad dobrostanu zwierząt – mówił o celach akcji Mariusz Sobierajski prezes PZHDIPJ.

Przy namiocie organizatorów akcji, pomimo upałów, stały kolejki chętnych do skosztowania drobiowych specjałów.

Od nuggetsów po mistrzowskie dania

Co godzinę w ramach akcji na stół do degustacji trafiały nowe dania. Te najbardziej oryginalne na bazie mięsa drobiowego były przyrządzane na oczach widowni przez mistrza kuchni Kazimierza Żołnowskiego. Była to prawdziwa kuchnia z całego świata. Niestety, tylko nieliczni – najbardziej wytrwali – mogli jej skosztować.
Być może najbardziej oryginalną ofertą tegorocznej akcji była zimna proteinowa lemoniada. Idealnie pasowała do upałów. Jednym z jej składników było czyste białko z kurzych jajek.

Drób podstawą diety

O zaletach mięsa drobiowego można było usłyszeć m.in. na stoisku dietetyczki. Chętni mogli otrzymać przygotowany specjalnie dla nich jadłospis. Mięso drobiowe jest coraz częściej podstawą diet niskotłuszczowych. Jak informują lekarze – powinny korzystać z niego osoby z chorobami układu pokarmowego.

Dla dzieci

Oprócz degustacji, organizatorzy przygotowali wiele ciekawych propozycji dla dzieci i młodzieży. Animatorzy zaprosili je do wspólnej zabawy. Były w niej elementy edukacyjne

– konkursy i ,,zgaduj-zgadula”.  Oczywiście były one tematycznie związane ze zdrowym mięsem drobiowym. Co jakiś czas organizowano również zumbę i konkursy zręcznościowe dla całych rodzin. O to, aby upalne słońce nie odstraszyło do udziału w nich zadbali strażacy uruchamiając kurtyny wodne.

Przez dwa dni akcja ,,Kurczak w domu i w szkole, nie tylko w rosole” objęła wielu tych, którzy zajrzeli na tegoroczne targi. Namiot organizatorów był odwiedzany przez VIP-ów z branży.

– Jesteśmy tu po raz czwarty a można powiedzieć, że nasze stoisko wrosło już w krajobraz targów. Myślę, że cele akcji zostały osiągniete, bo frekwencja dopisała. Cieszy mnie tak duże zainteresowanie naszą ofertą i mam nadzieję, że przekonaliśmy wielu nowych klientów do dobrego, zdrowego mięsa drobiowego. – podsumowuje akcję Zygmunt Stromski wiceprezes PZHDIPJ.

Dariusz Tryzna
 

Komentarze