Gmina Nowa Karczma

Jeszcze trochę, a nie będą wchodzić oknem

Nowa Karczma. Przebudowa urzędu gminy

Coraz bliżej końca robót na zewnątrz budynku. Te w środku potrwają jeszcze co najmniej miesiąc. Jak usłyszeliśmy i pracownicy i petenci zdążyli się już do nich przyzwyczaić.

Prace przy ostatniej inwestycji gminnego projektu termomodernizacji – budynku gminy, idą zgodnie z harmonogramem. Elewacja południowa jest już gotowa. To samo można powiedzieć o wschodniej, choć jeszcze 8 sierpnia stało tam rusztowanie. Front robót na zewnątrz przeniósł się na elewację północną – od strony ulicy.  W pierwszej dekadzie sierpnia wykonawcy inwestycji ostro zabrali się za budowę nowego wejścia do gmachu. Jeszcze trochę i nie trzeba będzie wchodzić do urzędu oknem jak to miało miejsce w ostatnich tygodniach.

Pogodzić ogień z wodą

Front prowadzonych prac najbardziej widoczny jest wewnątrz budynku. W jednym miejscu kładzione są płytki podłogowe, w innym odbywa się montaż instalacji ogrzewania. Pomiędzy nowymi grzejnikami i innym sprzętem budowlanym trwa normalna praca urzędników. Załatwiane są sprawy bieżące, przygotowywane są dalsze projekty, obsługiwani są mieszkańcy gminy. Okazuje się, że można się do wszystkiego przyzwyczaić. Tylko ten wszechobecny pył…

– Trwa już montaż grzejników, odpowietrzanie, uruchamianie części ogrzewania. Według wstępnych ustaleń prace mają zakończyć się do 22. września – informuje nas wójt gminy Nowa Karczma Andrzej Pollak.

Do tematu będziemy powracać.

KL

Komentarze