Gmina Sulęczyno Powiat kartuski Wokół nas

JUBILEUSZOWE, WYJĄTKOWO UDANE WYDARZENIE

Od 30 lipca Ado ubiegłej soboty trwał tegoroczny festiwal. Koncerty inauguracyjny – w  sulęczyńskim kościele i finałowy na scenie GOKu przyciągnęły tłumy publiczności. Zadzałały festiwalowe gwiazdy i osoba organizatora Pawła Nowaka.

Kościół pw. Świętej Trójcy w wieczór inaugurujący festiwal wypełniony był „na ful” Ci którym zabrakło miejsca słuchali na zewnątrz. A było co. Wystąpił chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego pod dyrekcją Jerzego Szarafińskiego, Orkiestra Kameralna Progress pod dyrekcją Szymona Morusa, Magdalena Chmielecka – sopran, Aleksandra Furmańska na fortepianie, Paulina Dąbrowska – sopran oraz Paweł A. Nowak – na bando neonie i akordeonie.

Drugi koncert

Czwartkowy koncert był kameralny. Wnętrza restauracji Maraska w Sulęczynie były tylko dla wybranych. Wystąpili przed nimi: Małgorzata Szmuda-Sycz, Tomasz Olszewski, Paweł A. Nowak, Maciej Sadowski, Paweł Urowski oraz Grzegorz Sycz.

Gwiazdorskie akordeony na finał

Na koncert finałowy przybyła chyba połowa Sulęczyna i okolic. Na parkingu zabrakło miejsca i przed sceną też były problemy. Najodważniejsi zasiedli na „balkonie” pagórku naprzeciw sceny.

Na scenie  najpierw złożono podziękowania dla organizatora. Paweł Nowak odebrał je od wójta Bernarda Gruczy i delegacji strażaków. W odpowiedzi padły słowa

– Fakt, iż możecie tak wspaniałej muzyki słuchać za darmo jest bardzo ważny, dlatego dziękuję gminie, powiatowi, sponsorom i wszystkim, którzy swoją cegiełkę do tego festiwalu dołożyli. Dla mnie największą nagrodą są uśmiechy, które widzę na Państwa twarzach.

Pierwszym wykonawcą był Anatoly Taran, niezwykle uzdolniony akordeonista z Białorusi, któremu towarzyszyli Hovhannes Avanesyan na instrumentach perkusyjnych i Alexander Efimov na gitarze basowej.

Jako drugi wystąpił Tiago Rossato –  akordeonista z Brazylii , wraz ze swoim zespołem. Ich koncert wspaniale uzupełniał pięknej barwy wokal Sofii Goulart. Warto dodać, że brazylijski zespół wystąpił w Polsce po raz pierwszy. Grupa tak zachwyciła publiczność, że trzykrotnie wzywano muzyków na bisy. Nagrodzono ich również owacjami na stojąco.

Gwiazdą wieczoru był wirtuoz akordeonu – Richard Galliano.

Dominik Ropela, Dariusz Tryzna

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze