Sport

KARATE TRADYCYJNE

Trwa pasmo sukcesów kościerskich karateków

Jedenaście medali zdobyli zawodnicy Kościerskiego Klubu Karate-Do „Seiunchin”, podczas corocznych Otwartych Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym, które odbyły się w minioną sobotę 24 marca, w hali Ergo Areny w Gdańsku.

W  zawodach, które odbyły się dzięki wsparciu  finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, wystartowało 315 zawodników z 10. klubów  województw pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Znakomicie w tej rywalizacji zaprezentowali się karatecy kościerskiego klubu, którzy zdobyli 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale. Ponadto wywalczyli 6 czwartych, punktowanych miejsc, pozostawiając w pobitym polu wielu zawodników z dużych klubów Gdańska, Gdyni, Wejherowa czy Koszalina.

Podopieczni trenerów Wojciecha Mrowińskiego, Pawła Liedtke i Marka Szycy kolejny raz wspaniale zaprezentowali powiat kościerski, a liczne grono sympatyków i rodziców zawodników, mocno zaznaczyło swoją obecność na trybunach.

Dobre przetarcie przed ważnymi turniejami

Przy odrobinie szczęścia, zawodnicy kościerskiego klubu, mogli pokusić się o kolejne medale, gdyż, aż sześciu zawodników przegrało swoje walki o brąz, zdobywając ostatecznie czwarte, punktowane miejsce.

Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego były jedną z eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów, które odbędą się w czerwcu w Opolu. Stanowiły też doskonałe przygotowanie do Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym, największej, dziecięcej imprezy karate na świecie, która odbędzie się 1 czerwca także w Ergo Arenie  w Gdańsku. Wystartuje w niej blisko 2 tys. młodych adeptów karate.