Miasto Kościerzyna Wokół nas

KARETKA UTKNĘŁA W FONTANNIE MIEJSKIEJ

Do niecodziennego zdarzenia doszło we wtorek na rynku miasta. Podczas obchodów Światowego Dnia Ziemi karetka pogotowia ratunkowego wjechała w fontannę. Do wyciągnięcia uszkodzonego pojazdu trzeba było wzywać dźwig.

Ratownicy mieli wziąć udział w prezentacjach związanych ze Światowym Dniem Zdrowia. Pojazd, którym jechali zerwał dwie płyty fontanny i utknął w niej.

– Słyszę tutaj, że kierowca nie był stąd i nie wiedział, że to jest fontanna – mówiła na gorąco Grażyna Greinke z kościerskiego sanepidu, który organizował obchody Dnia Zdrowia na kościerskim rynku. Jak dodawała, jej zdaniem, to nie powinno było się zdarzyć.

Wezwano dźwig

Fontannę od razu zabezpieczyli strażnicy miejscy. Do wyciągnięcia karetki wezwano specjalny dźwig, a zdarzenie komentowało wielu przechodniów.

– To jest dowód na to, że fontanna powinna być ogrodzona. Bo to w końcu już nie pierwsza tego typu sytuacja – mówi pan Henryk.

– Strach pomyśleć, co by się stało, gdyby tam bawiły się dzieci, a jakaś płyta by się zarwała – dodawał pan Stanisław. Obaj są przekonani, że fontanna powinna zostać ogrodzona.

Trwają ekspertyzy

Całym zdarzeniem zaskoczone są władze miasta.

– Co roku odbywa się tu Dzień Zdrowia i nigdy nie było problemu z wjazdem karetki. Nie wiemy jak do tego doszło w tym roku – mówi Ewa Aleksandrowicz, wiceburmistrz Kościerzyny.

Fontanna miała zostać uruchomiona w najbliższych dniach przy okazji majówki.

– Na razie przeprowadzamy ekspertyzę, wydaje się, że uszkodzenie nie jest duże, ale musimy to sprawdzić – powiedziała nam Ewa Aleksandrowicz.

Ad

Komentarze