Gmina Kartuzy Powiat kartuski

KARTUZY. 25 LAT KCK

Huczne przyjęcie urodzinowe

Od 25 lat Kartuskie Centrum Kultury dba o potrzeby kulturalne mieszkańców gminy i powiatu. Organizuje imprezy i prowadzi zajęcia, których uczestnicy mogą rozwijać swe pasje, czy zdobywać nowe umiejętności, bo – jak zauważuła starosta Janina Kwiecień – jaka jest kultura, tacy są mieszkańcy.

Ważnym punktem uroczystości była prezentacja jubilata. W specjalnie przygotowanym przedstawieniu wystąpili pracownicy centrum oraz uczestnicy prowadzonych w nim zajęć. Po ciepło przyjętym przedstawieniu nadeszła pora na urodzinowe życzenia, prezenty, kwiaty oraz tort.

Centrum

Centrum powstało z połączenie dwóch wcześniej działających w Kartuzach placówek – Młodzieżowego Domu Kultury oraz Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Przez pierwsze 20 lat swojego istnienie nosiło nazwę Centrum Kultury „Kaszubski Dwór”, a po przeprowadzce do obecnej siedziby przy ul. Klasztornej zmieniło nazwę na obecną. Jest to instytucja dobrze rozpoznawalna w regionie. Przede wszystkim ze względu na imprezy, których zasięg oddziaływania przekracza granice powiatu. Najbardziej znaną jest Truskawkobranie. Od dwóch lat w strukturach centrum znalazła się Informacja Turystyczna oraz Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze.

Przedstawienie

…było prezentacją dokonań wszystkich związanych z centrum grup. Występowali aktorzy – furorę zrobił występ pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Byli też tancerze, śpiewacy i instrumentaliści, a nawet uczestnicy zajęć aerobiku, którzy zaprezentowali je na scenie. Pokaz zakończyła wspólnie śpiewana okolicznościowa piosenka.

Duma burmistrza

Gratulacje, laudacje i życzenia stanowiły kolejną część imprezy. Na estradzie pojawił się burmistrz Kartuz M.G. Gołuński.

– Jestem dumny, że Kartuskie Centrum Kultury służy nie tylko mieszkańcom naszej gminy, ale też i innych pobliskich miejscowości, że jest to centrum kultury nie tylko gminy, ale i całego powiatu – powiedział – Tę wszechstronność i ten zasięg można było zauważyć choćby podczas dzisiejszego przedstawienia. A to jeszcze nie wszystko. Poprzez informację turystyczną oraz Złotą Górę centrum służy turystom i sportowcom nawet spoza regionu. I pokazuje im, że Kaszuby i Kartuzy kulturą stoją.

MW

Czytaj więcej w wydaniu papierowym 08.05.2018

 

Komentarze