Kultura Powiat kartuski

KARTUZY. BAL SENIORA

Tłusty Czwartek z przedstawicielami władz

Kartuski oddział Polskiego Związku Emerytów i Rencistów od 8 lat organizuje Bale Seniora tradycyjnie w Tłusty Czwartek. W tym roku w Gościńcu Kaszubskim bawiło się ponad 160 osób.

Patronat nad imprezą objął burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński. Oprócz niego z seniorami spotkali się zastępca burmistrza Sylwia Biankowska, przewodniczący kartuskiego oddziału PZERiI Edward Chlebba, oraz przewodniczący Oddziału Rejonowego PZERiI w Gdańsku Marian Białkowski.

Część oficjalna

Na wstępie Edward Chlebba podziękował burmistrzowi za wieloletnią pomoc w organizacji różnych przedsięwzięć, zwłaszcza Balu Seniora. Przewodniczący Oddziału Rejonowego związku odznaczył Złotą Odznaką Honorową PZERiI Edwarda Chlebbę. Jak zaznaczył M. Białkowski, oddział kartuski PZERiI jest najlepiej działającym oddziałem w województwie pomorskim. Za pomoc w realizacji wielu przedsięwzięć Zarząd Główny przyznał też Złotą Odznakę Honorową Waldemarowi Bertlingowi, pracownikowi Wydziału Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miejskiego w Kartuzach. Były też podziękowania dla przedstawicieli władz.

Z kolei włodarze miasta złożyli serdeczne życzenia seniorom. Był też toast, a właściwie toasty odśpiewane seniorom przez samego Burmistrza MG Gołuńskiego. Najstarsi z nich otrzymali specjalne upominkami.

Red

Czytaj więcej w wersji papierowej wydania z dnia 13.02.2018r

Komentarze