Gmina Kartuzy Kultura Szkolnictwo

KARTUZY. BÓG SIĘ RODZI NA KLASZTORNEJ

Już po raz trzeci w Domu Rzemiosła przy ulicy Klasztornej odbyły się jasełka, w których wystąpili nauczyciele z I LO w Kartuzach. Poza przedstawieniem organizatorzy przygotowali loterię fantową, kawiarenkę i stragany z ozdobami świątecznymi. Cały dochód z imprezy przeznaczony został Kartuskiemu Hospicjum Domowemu.  

Spektakl zebrał tłumy. Mimo, że oficjalnie rozpocząć miał on się rozpocząć o godzinie 17, to już kilkadziesiąt minut przed zajęto wszystkie miejsca.
Sam występ nauczycieli był naprawdę rewelacyjny. Na sali co kilka minut wybuchały salwy śmiechu. Wielki ukłon należy oddać zarówno samym aktorom, wśród których mogliśmy zobaczyć m.in. byłego dyrektora szkoły Zdzisława Sokoła, czy księdza z parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Stanisława Mejera, jak i autorce scenariusza – polonistce Beacie Grzenkowicz. Ze sceny padło także kilka żartów odnoszących się do obecnej sytuacji w naszym kraju – Pamiętajcie, minister to wam wszystkie ziobra porachuje! Przedstawienie uświetniły występy uczniów – za oprawę muzyczną odpowiadał szkolny zespół SomGorsi prowadzony przez Mirosława Langego.

Zaangażowali się wszyscy

Poza spektaklem zgromadzeni mogli zaopatrzyć się także w los gwarantujący zwycięstwo na loterii fantowej, jedną z kilkudziesięciu kartek świątecznych, które zostały wykonane przez uczniów, czy jeden z wielu upominków wystawionych na kiermaszu, wśród których można było znaleźć ręcznie wykonane ozdoby świąteczne czy też płyty muzyczne. W organizacje jarmarku poza sponsorami głęboko zaangażowała się cała społeczność szkolna, a wystawione na loterii fanty i upominki, które można było zakupić na kiermaszu zostały dostarczone przez uczniów. Wszyscy oni zaangażowali się, by dopomóc hospicjum.

Kacper Labuda

Galeria zdjęć dostępna na naszym fanpage na Facebooku – kliknij tutaj.

Komentarze