OSP Powiat kartuski

KARTUZY. Z-CA KOMENDANTA POWIATOWEGO PSP ODCHODZI

Rozkazem Pomorskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej z dnia 28 grudnia 2017 r., wraz z końcem roku, st kpt. Fryderyk Mach – dotychczasowy z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach, został odwołany z zajmowanego stanowiska.

Z dniem 1 stycznia 2018 r., obejmie równorzędne stanowisko w Komendzie Powiatowej PSP w Bytowie. Obecnie kartuska komenda nie ma zastępcy komendanta, a funkcję rzecznika prasowego pełnić będzie kpt. Marek Szwaba z Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego.

Odwołany z-ca komendanta z kartuską jednostką związany był od 2012 roku. Przyszedł do Kartuz z Lęborka, pełniąc na początku funkcję dowódcy zmiany. Od dnia 1 września 2015 roku rozkazem Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, awansowany został na z-cę komendanta powiatowego PSP. W kartuskiej jednostce awansował też ze stopnia kapitana na starszego kapitana. St. kpt. Fryderyk Mach od wczesnych lat pasjonował się pożarnictwem, uczestnicząc jako uczeń w młodzieżowych drużynach pożarniczych. Ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie.

BM

Komentarze