Powiat kartuski

Kartuzy. „Człowiek jest najlepszą inwestycją w powiecie kartuskim” Nagrody starosty kartuskiego „Perła dla życia”

Pod koniec kwietnia ruszyły zgłoszenia do tegorocznych nagród starosty kartuskiego „Perła życia”. Celem przyznawania przez starostę nagród jest wyróżnienie i docenienie rodzin wielodzietnych oraz rodzin zastępczych z powiatu kartuskiego za codzienny trud opieki i wychowania dzieci oraz promowanie wielodzietności i rodzicielstwa zastępczego.  

Inicjatywa starostwa kartuskiego „Perła dla życia”, to jedyna taka inicjatywa społeczna w naszym regionie. Nie jest też przypadkiem, że w powiecie kartuskim, zwłaszcza w takich gminach jak Sierakowice, Somonino, Stężyca, Chmielno czy Przodkowo, wskaźnik urodzeń jest bardzo wysoki. To tutaj na ziemi kartuskiej, można spotkać mnóstwo tradycyjnych rodzin wielopokoleniowych. O ile w kraju coraz częściej obowiązuje model rodziny 2+2 lub 2+1, to w powiecie kartuskim jest to często 2+3 a nawet 2+4.

Kto może zostać nagrodzony?

Laureatem nagrody może zostać rodzina wielodzietna oraz rodzina zastępcza z powiatu kartuskiego, której kandydatura została przedstawiona przez samorządy terytorialne, organizacje pozarządowe i osoby prywatne. Zgłoszenia przyjmowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach przyjmowane są do 18 czerwca. Starosta kartuski przyzna m.in. 10 nagród w postaci voucherów o wartości 2 tys. zł każdy na zakupy w określonych sklepach z artykułami AGD. Przy ocenie kandydatów komisja konkursowa bierze pod uwagę m.in. liczbę dzieci do 25. roku życia uczących się i będących na utrzymaniu rodziny, osiągnięcia członków rodziny w różnych sferach działalności i aktywności społecznej.

BM

Komentarze