Gmina Kartuzy Kultura

KARTUZY. DUŻE ZAINTERESOWANIE MIESZKAŃCÓW

W bożonarodzeniowym klimacie świątecznych straganów i ozdób, 14. grudnia na kartuskim rynku odbyła się II Kaszubska Wigilia dla mieszkańców powiatu kartuskiego. Tym razem to sympatyczne wydarzenie przyciągnęło znacznie więcej mieszkańców niż w roku ubiegłym, kiedy to organizowano je w Parku Solidarności.

Głównym inicjatorem spotkania jak największej rzeszy mieszkańców, tuż przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, była Powiatowa Rada Organizacji Pozarządowych z powiatu kartuskiego. – Intencją było spotkanie z mieszkańcami. Cieszę się, że jesteśmy w środku miasta, które przygotowało dodatkowe atrakcje. Cieszę się tym bardziej, że możemy się tu wszyscy spotkać, porozmawiać, popatrzeć na siebie w innym wymiarze. Nie w biegu jak na co dzień, ale właśnie w klimacie świąt Bożego Narodzenia, wtedy kiedy możemy poczuć, że to miasto jest nasze – powiedział przewodniczący kartuskiej NGO Mariusz Florczyk. W organizację kaszubskiej wigilii włączyły się też Kaszubianki, czyli Koło Gospodyń Wiejskich z Kamienicy Szlacheckiej nagrodzone ostatnio Bursztynowym Mieczykiem, Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego oraz panie z KGW w Niestępowie, a także Kartuskie Centrum Kultury oraz organizacje i jednostki samorządowe.

Władze powiatu i miasta razem z mieszkańcami

W uroczystej wigilii udział wzięła starosta kartuska Janina Kwiecień oraz burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński. Pani starosta złożyła wszystkim mieszkańcom serdeczne życzenia z okazji zbliżających się świąt, podkreślając, że miłość, ciepło i serdeczność, jakiego doświadczamy teraz z okazji świąt, powinno nam towarzyszyć na stałe. Obecny na wigilii ks. Ryszard Różycki nawiązując do klimatu świąt wyraził nadzieję, że podniosła atmosfera bożonarodzeniowa powinna na stałe zagościć w naszych domach, bo człowiek jak tylko zechce, to potrafi był dobry i wyrozumiały. Spotkanie na rynku było znakomitą okazją, aby przy śpiewie chóru szkolnego z Zespołu Szkół nr 2 w Kartuzach, przełamać się opłatkiem wigilijnym – symbolem przebaczenia i pojednania, z obcymi ludźmi, z władzami powiatu i miasta, ale także z najbliższymi.

BM

Komentarze