Gmina Kartuzy Kultura Powiat kartuski

KARTUZY. III RODZINNE KOLĘDOWANIE

Kolejny raz w KCK spotkały się rodziny z terenu powiatu kartuskiego, których pasją jest muzyka. A że Święta Bożego Narodzenia to na sali rozbrzmiały znane i nie znane polskie kolędy.

Rodzinne kolędowanie przyciągnęło do Kartuskiego Centrum Kultury dużą publiczność – sala była wypełniona do końca. Organizatorem kolędowania było Stowarzyszenie Kaszubskich Inicjatyw im. św. Józefa.

– Jest to taka nasza manifestacja, popierająca prawo do życia. Ciężko nam było zorganizować Marsz dla Życia, dlatego wymyśliliśmy taką alternatywę, która bardzo dobrze się sprawdziła. Przyszło mnóstwo rodzin, tworząc wspaniałą familijną atmosferę – powiedziała Katarzyna Gmurek, która wraz z Piotrem Jereczkiem była inicjatorką tej ciekawej imprezy muzycznej.

W klimaty świąteczne wprowadził zebranych czytając ewangelie prowadzący imprezę Dariusz Zelewski. Zaraz po nim na scenę weszła pierwsza muzykująca rodzina Kryszewskich – Paweł, Klaudia, Magda i Dawid. Usłyszeliśmy kolędy w wykonaniu utworów na instrumenty dęte.

red

Czytaj więcej w wersji papierowej wydania z dnia 09.01.2018r

Komentarze