Gmina Kartuzy

Kartuzy. Kolejne inwestycje na ukończeniu

Gotowy parking i półmetek prac na targowisku

Targowisko Miejskie w Kartuzach jeszcze w tym roku powróci na swoje stare miejsce. Na placu przy ul. Szkolnej mają powstać dwie wiaty handlowe – jedna z nich jest już na ukończeniu. Przybył też parking na ul. Majkowskiego.

Prace nad budową pierwszej wiaty targowej zbliżają się ku końcowi. Zostało już położone pokrycie na całej powierzchni jej dachu. Jak usłyszeliśmy pozostały tylko drobne poprawki i wykończenia.

Nowe targowisko będą tworzyć dwie wiaty o konstrukcji stalowo – drewnianej. Przewidziana jest tam m.in. sprzedaż produktów ekologicznych z oznakowaniem ,,Mój rynek”. Inwestycja jest współfinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Miasto pozyskało na nią 368 tys. zł dotacji.
-Przeniesienie targowiska na ul. Sędzickiego przez moją poprzedniczkę było decyzją nietrafioną. Powrót jego na dawne, historyczne miejsce daje szansę na powrót tutaj rolników i wierzę, że przyczyni się do ożywienia handlu w Kartuzach – powiedział burmistrz Kartuz M.G. Gołuński.

Przybył kolejny parking

Przy inwestycji dotyczącej budowy parkingu na ul. Majkowskiego zostały do zrobienia drobne prace wykończeniowe. Teren został zniwelowany i utwardzony kostką. Parking zyskał bezpieczny dostęp.

Jeszcze niedawno to miejsce straszyło kierowców, bo można było tam łatwo urwać miskę olejową. Położona tam kostka betonowa była dziurawa jak szwajcarski ser. Na domiar złego w najniższym miejscu parkingu zawsze stało małe jeziorko. Nawet wjazd był dosyć utrudniony.

Nowy parking, zlokalizowany w pobliżu dużego punktu handlowego i szkoły muzycznej, na pewno będzie dobrze wykorzystywany. Nie bez znaczenia jest też jego bliskie położenie wobec centrum miasta.

S.SZ./D.T

 

 

 

Komentarze