Gmina Kartuzy Powiat kartuski

KARTUZY. OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Kacper Krzebietke i Przemysław Polejowski najlepsi w powiecie

W Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem turnieju było podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze.

W turnieju wzięło udział 8 szkół podstawowych i 8 szkół gimnazjalnych. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując testy wiadomości. Swoje umiejętności jazdy na rowerze pokazali przejeżdżając wyznaczoną trasę na Miasteczku Ruchu Drogowego oraz pokonując przygotowany tor przeszkód, który składał się z sześciu elementów. Uczestnicy musieli sobie również poradzić z zadaniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wyniki

Wiadomości i umiejętności uczestników turnieju oceniali fachowcy. Sędzią głównym był mł. asp. Krzysztof Dzięcielski. W  kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobył Zespół Szkół w Miechucinie przed SP w Szopie i SP w Somoninie. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum w Szopie. Kolejne miejsca zajęły gimnazja w Szymbarku i Miechucinie.

Najlepszym uczestnikiem turnieju w kategorii szkół podstawowych został Kacper Krzebietke z Zespołu Szkół w Miechucinie, a w kategorii szkół gimnazjalnych Przemysław Polejowski z Gimnazjum w Szopie. Obaj zwycięzcy otrzymali pamiątkowy dyplom i rower.

Puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe zwycięzcom wręczali: zastępca burmistrza Kartuz Sylwia Biankowska, wizytator delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie Halina Knapińska, sędzia główny turnieju mł. asp. Krzysztof Dzięcielski oraz dyrektor szkoły Piotr Kloczkowski.

Nad./opr.MW

Komentarze