Gmina Kartuzy Kultura

KARTUZY. OPŁATEK TOWARZYSTWA MIŁOŚNIKÓW KARTUZ

To już tradycja. Miłośnicy Kartuz spotkali 14 grudnia się aby przełamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczno-noworoczne życzenia. Tegoroczna wigilia była wyjątkowa.

Miejscem wigilii była sala obrad urzędu miejskiego w Kartuzach.Potrzebowaliśmy fortepianu, stąd pomysł aby spotkać się tutaj – mówi prezes zarządu Tadeusz Moryń. Dzięki oprawa muzyczna spotkania miała piękny, świąteczny nastrój. Przy akompaniamencie pedagoga kartuskiej szkoły muzycznej zagrali i zaśpiewali uczestnikom wigilii uczniowie tej placówki. Kolendy wprowadziły zebranych w piękny, świąteczny nastrój. Stąd naturą rzeczy było przejście do przełamania się opłatkiem i składania życzeń. Poprzedziło je błogosławieństwo którego udzielił proboszcz-senior Tadeusz Misiorny.

Zacne towarzystwo

Obok niego w spotkaniu uczestniczył obecny proboszcz ks. Piotr Krupiński. Obok niego zasiedli przedstawicieli gminy miejskiej – Burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński oraz wiceburmistrz Sylwia Biankowska. Zarząd powiatu reprezentował radny Mirosław Szutenberg. Wśród obecnych dostrzegliśmy też Bogdana Górskiego, znanego w regionie dewelopera czy Kazimierza Formelę, równie znanego regionalistę.

Spotkanie poprowadziła Danuta Rek. Pani Danusia włączyła się również w oprawę muzyczną akompaniując na fortepianie, a jej mąż popisał się wykonaniem kolęd w których do znanych melodii dołączono słowa mówiące o Towarzystwu. Życzenia wszystkim złożył Burmistrz, były i obecny prezes Zrzeszeńców. W rolę św. Mikołaja, który przyniósł prezenty dla Miłośników wcieliły się nauczycielki ze szkoły w Kiełpinie. Spotkanie zakończyło się wręczeniem legitymacji nowemu członkowi.

D. Tryzna

Komentarze