Powiat kartuski Szkolnictwo

KARTUZY. OŚWIATA

Mamy nie tylko sukcesy intelektualne, ale także i wychowawcze

W niedzielę 11 marca kartuska Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II zorganizowała Dzień Otwarty dla dzieci i ich rodziców.Dzień miał przybliżyć ofertę edukacyjną szkoły – przede wszystkim nastawiono się na uczniów klas III i VI, bo szkoła w tym roku we wrześniu planuje uruchomienie klas IV i VII.

Same atrakcje

Goście szkoły od chwili wejścia otoczeni byli opieką. Już od wejścia kierowano ich do gabinetów, gdzie w atrakcyjny sposób pokazywano im co można w tej szkole robić. A poza nauką szkoła ma dla uczniów wiele atrakcji. W jednej sali można było poznać język i tradycje kaszubskie, były też warsztaty automatyki i robotyki. W innej spotkać się z zespołem muzycznym, przygotowano zabawy edukacyjne dla odwiedzających dzieci, no i oczywiście słodki poczęstunek. Zapach drożdżowego ciasta roznosił się w całym budynku.Uczniowie chwalili się swoją szkołą. Widać było, że ja lubią i są z niej dumni:

– Nie tylko uczymy się języka kaszubskiego, ale też poznajemy kaszubskie tradycje i zwyczaje.

– Koło muzyczne bardzo często występuje. Na przykład w kościele podczas mszy.

– Lubię układać klocki i interesuje mnie też informatyka. Połączyłem te zainteresowania i zrobiłem chodzącego robota.

– Szkoła ma bardzo dobre wyniki. Jest to związane z indywidualnym podejściem nauczycieli do uczniów.

Siostra „żywą reklamą”

Zainteresowanie było duże. Wśród licznych rodziców, którzy tego dnia licznie odwiedzili szkołę spotkaliśmy Annę Czapiewską, której córka jest uczennicą szkoły. Jak nam powiedziała dziś przyszła tu dla swojej młodszej córki, która za namową starszej tez chce chodzić do „katolika”.

Odpowiadamy na zapotrzebowanie

Dzień Otwarty był odpowiedzią na duże zainteresowanie rodziców i jednocześnie imprezą rozpoczynająca rekrutację do uruchamianych klas.

– Szkoła jest przyszłościowa. To widać po zainteresowaniu uczniów, a przede wszystkim rodziców, bo to oni kierują edukacją swoich dzieci. Rodzice widzą nasze sukcesy. I to nie tylko intelektualne, ale i wychowawcze. Odpowiada im nasz model wychowania – powiedział dyrektor szkoły, ks. Grzegorz Kudelski – Zapotrzebowanie jest tak duże, że brakuje nam sal, by pomieścić wszystkich chętnych.

MW

Komentarze