Gmina Kartuzy Powiat kartuski

KARTUZY. PROMENADA ASESORA

W końcu gmina pozyskała teren – ruszy III etap inwestycji

W październiku ub.r. rozpoczęto a pod koniec roku zakończono budowę II etapu Promenady Asesora. Budowa 278 metrów ciągu pieszo-rowerowego z ławeczkami i oświetlonego 9 lampami kosztowała gminę ponad 417 tys. zł. Było to znacznie więcej, niż przewidziano w kosztorysie, który opiewał na 250 tys. zł. Jednak władze gminy zdecydowały się na zwiększenie budżetu inwestycji.

Kiedy zakończono II etap pozostał do wykonania III, dzięki któremu trasa dotrze do parkingu miejskiego naprzeciw Parku Solidarności. Ta część inwestycji napotkała jednak na trudny do pokonania problem, jakim była niechęć właścicieli terenu do sprzedaży gminie działki potrzebnej pod drogę.

Nie chcemy się kłócić

Rozmowy ciągnęły się długo. Właściciele działek chcieli je w całości przekazać spadkobiercom i stąd ich niechęć do sprzedaży kawałków swojej własności.

– Gmina mogłaby wziąć to siłą, ale ja jestem ostatni, który chce się kłócić – mówił wtedy burmistrz Kartuz M. G. Gołuński – Chcemy żyć w tym mieście wspólnie i polubownie rozstrzygać problemy.

I się udało. Jak usłyszeliśmy od włodarza gminy sprawę udało się załatwić w ubiegłym tygodniu. Wtedy spotkał się z właścicielami blokujących inwestycję działek i przekonał ich do sprzedaży. Ostatnia przeszkoda uniemożliwiająca budowę została pokonana. Teraz gmina może rozpocząć procedury poprzedzające budowę, a wkrótce zapewne rozpocznie i samą inwestycję.

MW

Komentarze