Gmina Kartuzy Inwestycje Powiat kartuski Szkolnictwo

KARTUZY. ROZBUDOWA „KATOLIKA”

7 marca podpisana została umowa na rozbudowę Szkoły Katolickiej. Sygnatariuszami są ks. Ryszard Różycki, proboszcz parafii pw. św. Kazimierza w Kartuzach oraz Piotr Belgrau, właściciel firmy budowlanej BELL-DOM.

W spotkaniu, podczas którego nastąpiło podpisanie dokumentów uczestniczyli panowie Wojciech i Tomasz Grzenkowiczowie, którzy zdeklarowali nieodpłatną pomoc podczas przygotowania gruntu do postawienia budynku.

– W wyniku rozbudowy przybędzie nam trochę sal. W I etapie będzie wykończona piwnica z zapleczem sanitarnym i stołówką cateringową oraz parter gdzie będą 2 sale lekcyjne i mała sala gimnastyczna. Prace ruszą na początku kwietnia. Ogólnie cały budynek będzie kosztował 3,5 mln zł – poinformował nas dyrektor szkoły ks. Grzegorz Kudelski.

Życzliwość przedsiębiorców

Deklaracja pp. Grzenkowiczów wykonania za darmo wykopu fundamentowego nie jest jedyną pomocą ze strony przedsiębiorców. Jak nas poinformował ksiądz dyrektor pomoc ta nie ogranicza się do wsparcia finansowego, które bardzo często objawia się nadzwyczaj promocyjnymi cenami. Często są to merytoryczne porady, jak załatwić wypływające podczas inwestycji problemy. A problemy się pojawiają, bo szkoła, choć jeszcze zabytkiem nie jest, leży na terenie objętym ochroną konserwatorską i w związku z tym obowiązują ją pewne ograniczenia.

– O rozbudowie myśleliśmy bardzo długo. Teraz zdopingowała nas do niej reforma oświatowa. I dobrze, że tak się stało w ten sposób uczcimy jednocześnie jubileusz szkoły – mówi dyrektor – Pierwsza konkretna przymiarka to było spotkanie z przedsiębiorcami w styczniu 2016 r. I bardzo wiele cennych podpowiedzi wtedy dostałem od przedsiębiorców, za co jestem bardzo im wdzięczny.

D. Tryzna

Komentarze