Gmina Kartuzy OSP Powiat kartuski

KARTUZY. ŚWIĘTO STRAŻAKÓW

… „ Jesteście najlepszym przykładem służby dla drugiego człowieka” …

W dzień Św. Floriana poranną Mszą Św. zaczęli swoje świętowanie kartuscy strażacy. Następnie jej uczestnicy udali się do komendy powiatowej PSP na poczęstunek.

 W ławkach kościoła Św. Kazimierza zasiedli ochotnicy z terenu miasta i gminy pod przewodnictwem dh Edmunda Kwidzińskiego prezesa Zarządu Powiatowego Związku OSP RP. Strażaków czynnych reprezentował mł. bryg. Romuald Pituła.  Licznie przybyli członkowie strażackich rodzin, „przyjaciele” strażaków osoby ich wspierające.

W imieniu samorządu kartuskiego w mszy uczestniczyli : burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński i wiceburmistrz Sylwia Biankowska.

Maszę celebrował duszpasterz kartuskich strażaków ks. dr proboszcz Ryszard Różycki. W homilii nawiązał do strażackiej służby jako najlepszego przykładu służby na rzecz drugiego człowieka. Na jej zakończenie podziękował strażakom za ich gotowość do działania i do poświęceń.

– Bo tu jest najlepsze miejsce gdzie chcemy wam dziękować naszą modlitwą. To zaszczyt dla naszej parafii, że na jej terenie mieści się komenda powiatowa PSP i choć niektórzy mówią na mnie „ powiatowy sikawkowy” to i tak jest to dla mnie wielki splendor” – podsumował duszpasterz strażaków

Ze swoim słowem do uczestników mszy zwrócił się również burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński

-Święto strażaków wpisuje się bardzo dobrze w św. 3 maja bo nikt więcej i nikt mocniej jak strażacy podtrzymują to o czym była mowa dzisiejszej homilii i za to wam dziękuję zarówno zawodowym jak i ochotnikom. Zasługujecie na wielką wdzięczność naszej społeczności. Niech św. Florian ma was w swojej opiece- zakończył włodarz Kartuz.

Po mszy jej uczestnicy w towarzystwie kartuskiej orkiestry dętej udali się na poczęstunek do komendy powiatowej PSP

 

Dariusz Tryzna

 

Galeria zdjęć na naszym Facebooku:https://www.facebook.com/pg/TygodnikKurierKaszubski/photos/?tab=album&album_id=827905084085136

Komentarze