Wokół nas

KARTUZY. TERCET MARSZAŁKÓW NA SPOTKANIU

Po wieloletniej obecności w CEPR w Szymbarku w tym roku Majówka Pomorskich Przedsiębiorców odbyła się w Kartuzach. Nowym zwyczajem będzie też obdarowywanie tabakierą a nie maczugą tych którzy według jej organizatorów są Ambasadorami Kaszub.

Na spotkanie przeprowadzone w konwencji piknikowej przybyli przedsiębiorcy z Kaszub wraz ze swoimi rodzinami. Obecni byli także przedstawiciele władz samorządowych z naszego regionu. W majówce  uczestniczyli również trzej marszałkowie pomorscy – jej patroni. Byli: Jan Zarębski i Jan Kozłowski oraz obecny  Mieczysław Struk.

Ponadto w  spotkaniu uczestniczyli: Andrzej Malinowski Prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, Marek Głuchowski  prezes zarządu Gdańskiego Klubu Biznesu, Zbigniew Jarecki prezes zarządu Kaszubskiego Związku Pracodawców – współorganizator majówki.

– Spotykamy się tu, w mieście które w tym roku obchodzi swoje 95. urodziny nadania praw miejskich. To miasto, które się rozwija, które pokazuje, że przedsiębiorczość i ci którzy tworzą miejsca pracy i którzy dają pracę, są nam wszystkim bardzo bliscy. Bardzo serdecznie witam w sercu Kaszub, w imieniu związku pracodawców i klubu biznesu gdańskiego – oficjalnie rozpoczął wydarzenie współorganizator, burmistrz Kartuz M.G. Gołuński.

Laury „Ambasadora Kaszub”

 W trakcie spotkania wręczono wyróżnienia „Ambasadora Kaszub” w kategoriach: „Osobowość Roku”, „Samorządowiec Roku” i „Firma/Biznesmen”.  Osobowością roku został Szymon Sajnok – mistrz świata w kolarskiej kategorii „Omnium”. Nagrodę w jego imieniu odebrała mama. Wśród wyróżnionych w kategorii Samorządowiec roku, była dwójka naszych: burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz  Gołuński i wójt gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski. Obu nagrodzono za pozyskanie największej ilości środków finansowych.

W tegorocznej majówce laureatom wręczano zamiast maczugi tak charakterystycznej dla poprzednich edycji, tabakiery kaszubskie które od tego roku będą symbolem tej imprezy.

 Tabakiery dla przedsiębiorców

Natomiast w kategorii firma, laur „Ambasadora Kaszub” trafił do Zakładów Porcelany Stołowej „Lubiana” SA, za zaangażowanie w systematycznych innowacjach produkcyjnych skutkujących ekspansją swoich produktów do 40. krajów świata, stałe podnoszenie umiejętności zawodowych swoich pracowników i stosowanie nowoczesnych metod zarządzania. Drugim laureatem w tej kategorii została firma Interplastic z Tuchomia, produkująca gotowe wyroby, podzespoły oraz elementy  wykonywane z metalu, tworzyw sztucznych i drewna. Hitem produkcyjnym tej firmy stały się bramki piłkarskie, które będzie można podziwiać na Mundialu w Rosji.  Trzecim laureatem została firma Wireland  z Bytowa.

Dobra pogoda sprzyjała piknikowej atmosferze. Na pewno wzmacniała ją różnorodna oferta stoisk z piknikowymi przekąskami. Uczestnikom kartuskiego spotkania czas upływał na spotkaniach i rozmowach, sprzyjających pogłębianiu integracji środowiska.

BM

Czytaj więcej w wersji papierowej wydania z dnia 15.05.2018

Galeria zdjęć dostępna na naszym Facebooku: https://www.facebook.com/pg/TygodnikKurierKaszubski/photos/?tab=album&album_id=831365250405786

Komentarze