Related Articles
Wiele. Nowe molo oficjalnie otwarte. Kawałek Sopotu w Wielu
Wczoraj, w obecności wojewody pomorskiego, starosty kościerskiego oraz reprezentantów wszystkich gminnych środowisk, oficjalnie otwarto wielewskie molo. Od 1 lipca cieszy użytkowników. Wszyscy są nim zachwyceni i podziwiają jego piękno. To na pewno jedna z najbardziej udanych inwestycji gminnych, tym bardziej że kosztowała budżet… 100 tys. zł. To była druga inwestycja gminy odebrana tego dnia przez […]
Michał Kowalski o wysiedleniach z Gdyni
W czasie II wojny światowej z Gdyni wysiedlono tysiące osób. Mieszkańcy, którzy opuszczali miasto, zostawiali tu dorobek życia. Mogli zabrać ze sobą jedynie bagaż podręczny. Mijają 84 lata od wysiedleń ludności polskiej z Gdyni. Z tej okazji w mieście odbyły się oficjalne uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia. To jedna z najważniejszych gdyńskich rocznic, która przez lata […]




