Powiat kartuski

KARTUZY. WIELKA INAUGURACJA HISTORYCZNEGO PÓŁMARATONU KARTUSKIEGO

751 biegaczy w Kartuskim Święcie Biegania

 

Nadspodziewanie duża liczba uczestników wystartowała w wielkiej imprezie biegowej zorganizowanej w poprzednią sobotę w Kartuzach. W trzech biegach wystartowało 751 biegaczy i biegaczek z całej Europy. Po raz pierwszy odbył się Kartuski Półmaraton.

Najważniejszy bieg, czyli I Kartuski Półmaraton wystartował jako pierwszy, już o godz. 11.  Uczestnicy zmierzyli się z 21-kilometrowym dystansem, w czasie którego podziwiać mogli przepiękne krajobrazy kaszubskie. Honorowym uczestnikiem półmaratonu był wicemarszałek pomorski Ryszard Świlski. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową dedykowaną koszulkę oraz pamiątkowy medal. Pięć minut po starcie półmaratonu biegacze zmierzyli się z I Kartuską ‘5, na dystansie 5,9 km. Uczestnicy tego biegu także otrzymali pamiątkowy medal oraz pamiątkową koszulkę.

Dzieci też biegały

Zwieńczeniem Kartuskich Biegów Ulicznych były zawody w ramach cyklu „Małe Kaszuby Biegają”, gdzie młodzi biegacze rywalizowali na 400, 800 i 1200 metrów. Rywalizacja we wszystkich grupach i na wszystkich dystansach była niezwykle emocjonująca, a piękna pogoda sprawiła, że biegaczy dopingowały setki kibiców. Nad porządkiem i bezpieczeństwem imprezy czuwali strażacy z PSP i OSP w Kartuzach, a także policjanci i strażnicy miejscy. Sobotnie wydarzenie wchodziło w skład cyklu biegowego „Kaszuby Biegają”. Wśród uczestników wylosowano 6 telewizorów. Pełne wyniki biegów znajdują się na stronie: www.kaszubybiegają.pl

 

                                                                                                    BM      

 

Zwycięzcy w I Kartuskim Półmaratonie

Mężczyźni:

  1. Adam Głogowski – Gdynia
  2. Sebastian Wąsicki – Reda
  3. Artur Pelo – Słupsk
  4. Mateusz Petelski – Gdańsk
  5. Rafał Borzyszkowski – Wielki Klincz

Kobiety:

  1. Aleksandra Baranowska-Trzasko – Gdynia
  2. Małgorzata Tuwalska – Gdańsk
  3. Katarzyna Pobłocka – Lębork
  4. Iwona Sikora – Gdynia
  5. Joanna Kujawska-Frejlich – Gdynia

Komentarze