Powiat kartuski

KARTUZY. ZEBRANIE TMK

W czwartek 22 marca w Urzędzie Miejskim w Kartuzach spotkali się członkowie Towarzystwa Miłośników Kartuz. Zebrani skwitowali Zarząd z ubiegłorocznych działań, a jednocześnie zapoznali się z planami na przyszłość – w tym szczególne miejsce przypadło przewidzianym na rok 2019 obchodom jubileuszu 30-lecia towarzystwa.

Zebranie rozpoczęło się miłym akcentem – wręczono legitymacje 5 nowym członkom towarzystwa. Następnie głos zabrał szczególny członek towarzystwa. Burmistrz M. G. Gołuński przedstawił prezentację multimedialną pokazującą plany i zamierzenia gminy na ten rok.

Część sprawozdawcza

Zasadniczym punktem zebrania było podsumowanie 2017 roku. Sprawozdanie merytoryczne przedstawił prezes towarzystwa Tadeusz Moryń, a finansowe przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Oba sprawozdania zostały jednomyślnie zaakceptowane przez obecnych na sali członków towarzystwa.

Plany na 2018 r.

W tym roku towarzystwo zamierza zorganizować wycieczki do Lwowa i objazdową po Białorusi. Kontynuowane będą stałe działania, z których najważniejszym jest trwający permanentnie już od kilkunastu lat konkurs upiększania miasta. Pogłębiana będzie trwająca od dwóch lat współpraca z siostrzanym Towarzystwem Miłośników Polanicy. Planowane są też nowe formy promowania walorów turystycznych miasta.

– Chcemy wprowadzić „Dzienniczek Turystyczny”. Jest to coś na wzór Górskiej Odznaki Turystycznej – wyjaśnia prezes towarzystwa – Polega to na tym, że turyści zbierają punkty za odwiedzenie rozmaitych miejsc, a kiedy zdobędą odpowiednią liczbę tych punktów dostają nagrodę, czy odznakę. Chcemy tę ideę przenieść na Kaszuby, zaczynając od Kartuz. Te punkty to jednocześnie zachęta do zwiedzania, jak i informacja co warto zobaczyć.

Przed jubileuszem

Mówiono też o planowanych działaniach związanych z jubileuszem 30-lecia TMK: o przygotowaniach organizacyjnych do obchodów, a także o zaplanowanej wystawie dorobku. Towarzystwo ma duże osiągnięcia w dziedzinie popularyzacji piękna Kartuz i Kaszub. Zamierza pokazać te swoje osiągnięcia prezentując wystawę zdjęć oraz swoich publikacji z okresu całego 30-lecia.

MW

Komentarze