Konkursy Kultura Wokół nas

KGW GÓRKI ZNOWU NA TOPIE!

Mają 10 lat i na koncie sporo laurów, zwycięstw i tytułów. I kiedy co niektórzy myśleli, że już się wypaliły pokazały, że jeszcze mogą!

Koło Gospodyń w Górkach zrzesza 35 mieszkanek. W lutym tego roku obchodziły swój jubileusz. Udowodnił on jak wielkim skarbem są dla tej miejscowości. W rozmowie z Kurierem szefowa koła Mirosława Jarząbek mówiła wówczas:

– Przez ten czas udało się nam stworzyć grupę aktywnych kobiet. Dzięki ich zaradności, pomysłowości, zrealizowaliśmy wiele celów sobie wyznaczonych. Zawsze kierowaliśmy się w nich dobrem mieszkańców Górek dążąc do nich integracji oraz utrzymania tradycji regionalnej.

Wracają do gry

W ubiegłym roku koło nie brało udziału w turnieju powiatowych. W tym roku gospodynie z Górek wróciły do gry i to w jakim stylu. Podczas zmagań w Nowej Karczmie 30 marca ich wizja w konkurencji „Kreacja – inspiracja” otrzymała maksymalną ilość punktów. To samo powtórzyły w „Tańcu z Bajki”. Ich kostiumy do Pszczółki Mai i samo przedstawienie było niesamowite. Wysokie noty w pozostałych konkurencjach sprawiły, że to one zdobyły Grand Prix i prawo udziału w etapie wojewódzkim.

– Zawsze dobrze czułyśmy się w scenkach kabaretowych. To nam odpowiada i najlepiej wychodzi. Ten turniej pokazał, że umiemy też śpiewać. Wychodzi nam – bo robimy wszystko z pasją i sercem. Podsumowała wygraną Mirosława Jarząbek.

D. Tryzna

Cały artykuł przeczytasz w naszym wydaniu z dnia 25 kwietnia.

Komentarze