Gmina Somonino Powiat kartuski

KGW SŁAWKI. PRZYGOTOWANIA DO POWIATOWEGO TURNIEJU KGW IDĄ PEŁNĄ PARĄ

Koło Gospodyń Wiejskich w Sławkach intensywnie trenuje przed Turniejem KGW powiatu kartuskiego. To już ostatnie przygotowania. Jak twierdzi szefowa Iza Itrich-Hopa panie z koła już dziś w zasadzie są gotowe do rywalizacji.

Do koła należy 18 pań. I wszystkie są turniejową drużyną. Co prawda nie wszystkie będą widoczne na estradzie, ale każda ma jakieś związane z tą rywalizacją zadania.

– Ostatni miesiąc przed turniejem ćwiczymy bardzo intensywnie – mówi Iza Itrich-Hopa – spotykamy się na próbach 3-4 razy w tygodniu. Teraz najważniejszym zadaniem dla nas jest zgranie się w konkurencjach zespołowych: tańcu, piosence, czy inscenizacji kabaretowej. Panie już wszystko umieją, ale trzeba dobrze wyćwiczyć koordynację i jednoczesność, żeby osiągnąć zamierzony efekt. Jeśli chodzi o pozostałe konkurencje, to już teraz praktycznie wszystko mamy dopięte na ostatni guzik.

Zadania nie zaskoczyły

Panie były przygotowane do rywalizacji jeszcze przed ogłoszeniem zadań. Były one mniej więcej zgodne z przewidywaniami członkiń koła.

– Pisanki przygotowałyśmy jakiś czas temu. Termin turnieju to czas wielkanocny, więc takie zadanie nie mogło być dla nikogo zaskoczeniem – informuje Iza Itrich-Hopa – Jesteśmy też po próbnym wypieku ciasta. Zostało upieczone w ubiegłym tygodniu i udało się znakomicie. Ale nasze panie i tak zgłosiły jakieś poprawki, więc to na turnieju będzie jeszcze lepsze. Kreacje w konkurencji „moda” są bardzo pomysłowe i mam nadzieję, że zostanie to docenione przez jurorów. I wreszcie tablica edukacyjna. Tym razem jej tematem są „Nasi bracia mniejsi”. Przed startem nie mogę zdradzić pomysłu, ale mogę powiedzieć, że treść tablicy będzie ściśle związana z naszym terenem. Będzie ona opowiadać pewną lokalną historię.

Szefowa jest spokojna, że na turnieju koło pokaże się na pewno z najlepszej strony. A więc do zobaczenia podczas rywalizacji i trzymamy kciuki!

MW

Komentarze