Wokół nas

Kolejna śmierć kierowcy motocykla

Piękny maj – ale nie dla motocyklistów. Jego druga połowa przyniosła zatrważająco zwiększoną liczbę wypadków drogowych z ich udziałem. Policja apeluje o uwagę i ostrożność.

Trzy dni temu na DW214 w miejscowości Moczydło pomiędzy Tuchlinem a Puzdrowem rozpędzony motocyklista zatrzymał się na drzewie. Siła uderzenia była tak duża, że przednia część motocykla wbiła się w pień. Maszyna rozpadła się i stanęła w płomieniach. Mimo błyskawicznie rozpoczętej reanimacji, 21-letni motocyklista zmarł na miejscu.
W tym samym czasie w Kosowie (gm. Przodkowo) miał 71-letni rowerzysta.  Jak wstępnie informuje policja – wjeżdżając na posesję stracił równowagę i uderzył tyłem głowy w naczepę mijającego go pojazdu ciężarowego. Mimo szybkiej akcji ratunkowej, zmarł w szpitalu.

Czarna seria

Druga połowa maja przyniosła większą niż zwykle ilość wypadków z udziałem jednośladów.

W piątek, 21 maja, funkcjonariusze ruchu drogowego z Kartuz pracowali przy wypadku, do którego doszło w Starkowej Hucie. Zderzyło się tam audi z motocyklem. Mundurowi wstępnie ustalili, że kierująca kawasaki 31-letnia mieszkanka Warszawy, nie dostosowała prędkości do warunków ruchu i najechała na tył samochodu.
Kolejne dwie sytuacje miały miejsce dzień później. Pierwszy miał miejsce w Żukowie, gdzie doszło do kolizji Renaulta i Kawasaki.  Podobne zdarzenie miało miejsce w Lniskach. Mundurowi ustalający okoliczności wypadku stwierdzili, że kierująca pojazdem peugeot 28-letnia mieszkanka Gdańska wykonując manewr skrętu w lewo nie upewniła się co do możliwości jego wykonania w wyniku czego najechała na jadący lewym pasem motocykl kawasaki. Ostatniego dnia maja w Starkowej Hucie kierowca motocykla marki Honda uderzył w Jagura wykonującego manewr skrętu w lewo. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
29 maja w Brodnicy Górnej odnotowano wypadek z udziałem rowerzysty. 12-letni chłopiec rowerem najechał na  pojazd marki VW. Nastolatek został przetransportowany do szpitala.
,,Patrzmy w lusterka!”

Sezon dla motocyklistów w pełni. Słoneczna pogoda i sucha jezdnia zachęcają do dużych prędkości. Stąd, jak twierdzą policjanci, zwiększona ilość stłuczek, zderzeń i tragicznych wypadków. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o większą rozwagę. Pamiętajmy, że w razie wypadku, to motocyklista ma mniejsze szanse na przeżycie.

Komentarze