Inwestycje Powiat kartuski

KOLEJNE REMONTY RUSZĄ WE WRZEŚNIU

W końcu lipca zostały podpisane umowy z wykonawcami termomodernizacji budynku DPS w Sulęczynie i administracyjno-mieszkalnego PCPRu w Kartuzach. Firmy te poświęcają sierpień na wykonanie dokumentacji projektowej, a we wrześniu wchodzą na budowy.

Termomodernizację budynku administracyjno-mieszkalnego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach wykona firma M-INVEST z Kiełpina. Jej wycena prac na ponad 270 tys. zł została najkorzystniej oceniona w przetargu.

Natomiast prace przy termomodernizacji oddziału DPS w Sulęczynie zostały powierzone Przedsiębiorstwu Kompleksowej Obsługi Inwestycji Ankra-Bis Małgorzata Trojańska z Bytowa. Ich wartość to ponad 367 tys. zł.

Zaplanowano

Jak nas poinformowała Gabriela Knopińska, dyrektor Wydziału Inwestycji, Remontów i Zamówień Publicznych kartuskiego starostwa, przetargi na termomodernizacje odbywały się w formule „Zaprojektuj i zbuduj”. To znaczy, że zanim na placach budowy pojawią się pracownicy firm, które wygrały przetargi, firmy te muszą opracować dokumentację przyszłych robót. Na razie trwa ten – nie widoczny na zewnątrz – etap prac. Robotnicy pojawią się na placach budowy dopiero we wrześniu.

Bliżej finału

Dwa tygodnie pozostały do zakończenia prac przy budynku Domu Pomocy Społecznej w Kobysewie. Zgodnie z planem zakończyć się mają 31 sierpnia. Wykonuje je firma Rybak z Luzina, a nadzór inwestorski sprawuje WIWE z Gdyni. Wartość inwestycji to prawie 600 tys. zł.

Nie udało się

…wyłonić wykonawcy zintegrowanego i kompleksowego Powiatowego Inteligentnego Centrum Edukacyjnego przy kartuskim Zespole Szkół Technicznych. Odbyły się dwa przetargi, na które nie wpłynęła żadna oferta. W tej sytuacji postanowiono zastosować procedurę zamówienia z wolnej ręki.

– Po nieudanym drugim przetargu ogłosiliśmy zamiar zlecenia tych prac bez przetargu. Zgłosiły się do nas dwie firmy. Wstępnie wybraliśmy ofertę pana Repińskiego z Kościerzyny. I na razie trwają negocjacje. Ale jeszcze nie mamy odpowiedzi na nasze pytania, a więc trudno jest przewidywać wynik rozmów – powiedziała nam Gabriela Knopińska.

MW

Komentarze