Gmina Kartuzy Inwestycje

KOLEJNY ETAP REWITALIZACJI CENTRUM MIASTA

Otwarcie dla ruchu ul. Kolejowej umożliwiło prace rewitalizacyjne na ul Dworcowej. 14 sierpnia kartuski magistrat ogłosił przetarg na jej zagospodarowanie.

Przypomnijmy, że zadanie jest fragmentem kompleksowej rewitalizacji centrum miasta współfinansowanej z Regionalnego Programu Operacyjnego naszego województwa.

Zakres prac

Wykonawca powinien zdjąć obecną nawierzchnię ulicy, usunąć znajdujące się tu kioski i zdemontować latarnie. Usuwanie nawierzchni powinno zostać wykonane tak delikatnie, by odsłonić, ale nie zniszczyć, dawną nawierzchnię z kostki granitowej. Nawierzchnia ta ma zostać oczyszczona i uzupełniona po bokach, ulica ma bowiem zostać poszerzona, a dodatkowo mają tu powstać brukowane miejsca postojowe. Wzdłuż ulicy ma zostać zbudowany chodnik i ścieżka rowerowa. Chodnik i ścieżka rowerowa mają być z polbruku. Na miejscu zdemontowanego systemu oświetlenia ulicznego będą nowe latarnie ledowe. Mają zostać nasadzone drzewa i zieleń.

Drugi etap inwestycji obejmuje odcinek ulicy poniędzy Rynkiem, a Urzędem Miejskim pozostanie on deptakiem. Tu zakres prac jest podobny, obejmie wymianę oświetlenia i nawierzchni, zbudowanie burzowca, i elementów małej architektury, w tym mających charakter informacji turystycznej. Skoro jednak nie przewidziano jezdni – pozostanie miejsce na wolnostojące stoliki gastronomiczne. Inna też będzie nawierzchnia – z płyt ceramicznych.

Termin wykonania

Prace na odcinku ulicy pomiędzy dworcem, a Rynkiem powinny zakończyć się do 15 grudnia br. Na sfinalizowanie drugiego etapu prac – na deptaku – wyznaczono termin do 27 kwietnia przyszłego roku.

MW

Komentarze