Gmina Sulęczyno Sport

KOLEJNY SEZON BAŚKI ZAKOŃCZONY

W dniu 26 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie, miejscowi gracze kaszubskiej „Baśki”, uroczyście zakończyli sezon i podsumowali tegoroczne rozgrywki.

W tym roku zakończono już 14. sezon tych rozgrywek, który składał się z dziesięciu etapów. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Sulęczynie. W uroczystości wziął udział wójt gminy Bernard Grucza, który podziękował oraz pogratulował uczestnikom turnieju oraz przewodniczący gminnej rady Kazimierz Gliniecki a także radny gminy Kazimierz Gawin.

Nie zabrakło oczywiście samych uczestników dziesięcio etapowego maratonu tegorocznych zmagań, wśród których najstarszym uczestnikiem był Michał Bladowski liczący sobie 82 lata.

W ostatnim, dziesiątym etapie wygrał Kazimierz Gawin, II miejsce zdobył Marian Bielicki a na najniższym stopniu podium uplasował się Piotr Grzenia.

– Ja również przyłączam się do życzeń pana wójta. Chciałbym podziękować organizatorom, panu Kazimierzowi Gawinowi i wszystkim osobom które włączyły się w organizację. Dziękuję państwu, że pielęgnujecie i propagujecie kaszubską „Baśkę”. Jest to coś co wciąga, aktywizuje, integruje i powoduje, że w gminie coś się dzieje – powiedział przewodniczący rady Kazimierz Gliniecki. Nagrody i dyplomy dla zwycięzców oraz uczestników ufundował wójt gminy Sulęczyno.

 

Wójt gminy – Bernard Grucza:

Bardzo dziękuję za Wasze zaangażowanie. Skoro organizujecie ten turniej cyklicznie, tyle lat, to znaczy, że jest zainteresowanie i taka rywalizacja jest potrzebna naszej społeczności, jako ciekawa forma spędzania wolnego czasu i integracji. Mam nadzieję, że to zainteresowanie nie osłabnie. Dziękuję wszystkim uczestnikom za włączenie się w ten turniej i życzę wszystkiego dobrego, licząc na na spotkanie w przyszłym roku, być może w szerszym gronie. Wszystkiego najlepszego.

Wyniki ostateczne:

  1. Ignacy Błaszkowski
  2. Stanisław Złoch
  3. Henryk Klinkosz
  4. Piotr Grzenia
  5. Marian Bielicki
  6. Jan Jażdżewski

Galeria zdjęć dostępna na naszym fanpage na Facebooku – kliknij tutaj.

BM

Komentarze