Wokół nas

Kolejny sukces grupy ,,Paradise”

1 złoty medal i tytuł Mistrza Polski, 5 srebrnych i tytuł Vice Mistrza Polski – tyle krążków wywalczyli na Mistrzostwach Polski tancerki i tancerze z zespołu „Paradise”, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Karsinie.
Zespół Tańca Nowoczesnego „Paradise” to amatorska grupa taneczna, która powstała w 2001 roku. Od 2005 roku zespół jest członkiem Polskiej Federacji Tańca. Skład turniejowy „Paradise” stanowi 81 osób. Tancerzami są dzieci i młodzież z gminy Karsin i z Czerska. Od 4-ech lat istnieje również nowa grupa taneczna w kategorii 31+. Instruktorem i choreografem zespołu jest Iwona Laska, z wykształcenia magister wychowania fizycznego, instruktor tańca i aerobiku.

Kolejne imprezy taneczne

Grupa taneczna wróciła właśnie z Krajowych Mistrzostw Polski Disco Dance i Street Dance Show w Karczewie pod Warszawą. Były one jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy i Świata. Organizatorami mistrzostw była Polska Federacja Tańca. Warto przypomnieć, że członkami zespołu są tancerze i tancerki z Czerska. W tej chwili grupa szykuje się do następnych imprez tanecznych, między innymi do Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Koninie, oraz w lipcu grupa wyjeżdża na Międzynarodowy Festiwal tańca do Chorwacji. Początek sezonu rozpoczął się więc dla zespołu pomyślnie. Tancerzy do mistrzostw przygotowali: Iwona Laska, Klaudia Lipska oraz Luiza Zaworska.

grupa-paradiseA.B.

Komentarze