Wokół nas

Konkurs plastyczny o św. Franciszku

Nadanie imienia „podstawówce” w Egiertowie (gm. Somonino) coraz bliżej, w związku z czym w placówce odbył się konkurs plastyczny, nawiązujący do postaci przyszłego patrona, Św. Franciszka z Asyżu.

Szkoła Podstawowa w Egiertowie w związku z nadaniem imienia Św. Franciszka z Asyżu organizuje różnego rodzaju konkursy dla uczniów. Dotyczą one życia i działalności patrona szkoły. Uczniowie mogą wówczas zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności plastyczne. Uroczyste nadanie imienia w egiertowskiej podstawówce odbędzie się już 26 kwietnia. Tymczasem jeden z konkursów o charakterze plastycznym odbył się w trzech kategoriach: Św Franciszek z Asyżu w oczach dzieci (klasy „zerowe”), „Życie i działalność św. Franciszka” (kl. I-III) oraz „Św. Franciszek z Asyżu patronem naszej szkoły”. Na konkurs wpłynęło około 100 prac od uczniów szkoły. Każda cechowała się dużą pomysłowością. Końcowe wyniki przedstawiają się następująco:

 

Kategoria pierwsza – klasy „zerowe”

I – Marta Pellowska

II – Paweł Kupc

III – Maja Syldatk

Wyróżnienie – Wiktoria Ciszek, Krystian Hinc

 

Kategoria druga – klasy I-III

I – Julia Ziplińska

II – Wiktoria Noch

III – Nikodem Biernat, Aleksandra Kalkowska

Wyróżnienie – Maksymilian Lemańczyk

 

Kategoria trzecia – klasy IV-VI

I – Marika Szmejker, Sasza Penkowski, Paweł Szadach

II – Damian Wilkowski

III – Dominika Aszyk

 

Laureaci otrzymali przeróżne nagrody w postaci pluszowych misiów (najmłodsza kategoria), gier czy też markowych piór do pisania. Ponadto każdy uczestnik konkursu otrzymał słodki upominek za uczestnictwo oraz dyplom. Niebawem również w egiertowskiej placówce rozstrzygnięty zostanie kolejny konkurs w ramach nadania imienia szkole – „Zwierzakolubni jak Św. Franciszek”. Szczegóły w odrębnym materiale.

A.B.

egiertowo-konkurs-plastyczny

 

Komentarze