Gmina Karsin Miasto Kościerzyna Powiat kościerski Wokół nas

KOŚCIERSCY DRUHOWIE Z ODZNACZENIAMI RESORTOWYMI

Tegoroczne wojewódzkie obchody Dnia Strażaka miały szczególnie uroczysty charakter. Przypadły bowiem w roku jubileuszu 25 lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej. Wśród „bohaterów” tego dnia było wielu strażaków zawodowych i ochotników z powiatu kościerskiego.

Uroczystości rozpoczęły się mszą w Bazylice Mariackiej. Celebrował ją arcybiskup metropolita Sławoj Leszek Głódź. Później zgromadzone w bazylice oddziały straży przeszły ulicami Głównego Miasta pod Dwór Artusa, gdzie odbył się uroczysty apel. Były awanse na wyższe stopnie, odznaczenia i medale.

Wśród awansowanych byli też strażacy komendy kościerskiej. Podczas uroczystości wręczono również odznaczenia przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dla strażaków ochotników w uznaniu ich osiągnięć na rzecz ochrony przeciwpożarowych. Jak usłyszeliśmy od Komendanta powiatowego PSP w Kościerzynie bryg. Tomasza Klinkosza na 10 przyznanych dla regionu odznaczeń aż 8 trafiło do kościerskich druhów.

– Otrzymałem wyróżnienie za codzienny trud wkładany w ratowanie życia i mienia ludzkiego oraz długoletnią działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Bardzo ucieszyło mnie to odznaczenie, zwłaszcza, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nie często wyróżnia strażaków ochotników swoimi resortowymi odznaczeniami. To wyróżnienie jest bardzo mobilizujące do dalszej służby na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Odznaki zostały przyznane na wniosek Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie bryg. Tomasza Klinkosza, który w ten sposób chciał podziękować swoim strażakom za naszą społeczną wieloletnią służbę – mówi Krzysztof Datta.

U prezydenta

Z okazji „Dnia Strażaka” odbyły się wcześniej uroczystości w Warszawie. Podczas nich Prezydent RP Andrzej Duda wręczył wybranym strażakom za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej oraz aktywności w służbie społeczeństwu. Wśród odznaczonych brązowym Krzyżem Zasługi znalazł się mł. kpt. Radosław Zwara z Komendy Powiatowej w Kościerzynie.

D. Tryzna

 

Odznaki „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej” nadane przez Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji:

– Srebrna – dh. Piotrowi Jankowskiemu z OSP Wielki Klincz

– Srebrna –  asp. sztab. w st. spocz. Bogdanowi Kobusowi. – w uznaniu osiągnięć na rzecz ratownictwa wodno-nurkowego

– Brązową – dh. Marioli Lamkiewicz-Czechowskiej z OSP Kłobuczyno

– Brązową – dh. Markowi Chwarszczyńskiemu z OSP Lipusz

– Brązową – dh. Krzysztofowi Datta z OSP Karsin

– Brązową – dh. Zenonowi Główczewskiemu z OSP Dziemiany

– Brązową – dh. Krzysztofowi Liskowskiemu z OSP Nowa Karczma

– Brązową – dh. Stanisławowi Łukowiczowi z OSP Stare Polaszki

– Brązową – dh. Wiesławowi Szarmachowi z OSP Wysin

 

Awanse oficerskie nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał z dniem 4 maja 2017 r.:

stopień starszego kapitana:

– kpt. Krzysztofowi Młyńskiemu

– kpt. Dariuszowi Radomskiemu

stopień kapitana:

– mł. kpt. Krzysztofowi Koprowskiemu

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze