Samorząd Wokół nas

KOŚCIERSCY POLICJANCI „WKRĘCENI” W OGÓLNOPOLSKĄ AKCJĘ

W sobotę 22 kwietnia kościerscy policjanci zainaugurowali ogólnopolską akcję profilaktyczną, opracowaną przez Biuro Ruchu Drogowego KGP pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Funkcjonariusze podczas patrolu w różnych miejscowościach naszego powiatu spotkali się z rowerzystami przypominali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Zrobiła się wiosna i na drogach, dróżkach, chodnikach pojawili się rowerzyści. Jest ich coraz więcej bo rower staje się coraz bardziej modny. Niestety za ilością ich użytkowników nie na dążą infrastruktura. Daleko nam do starej europy. Tylko pomarzyć o tym co jest np. w Holandii.

U nas ścieżek rowerowych jak na lekarstwo. Próba przystosowania do tej roli infrastruktury już istniejącej czasami przynosi mierne efekty. Co daje wyznaczenie pasma dla rowerzystów w ciągu standardowej jezdni? Tylko strach dla rowerzystów i kierowców czterech kółek. Potrzebne są ścieżki z prawdziwego zdarzenia, takie jak buduje się w sąsiedniej gminie Stężyca.

Stąd akcja policjantów z komendy kościerskiej jest jak najbardziej potrzebna. Szkoda, że dzieje się tylko na terenie powiatu kościerskiego.

Starali się wytłumaczyć i pouczyć

Policjanci podczas patrolu w różnych miejscowościach naszego powiatu spotkali się z
rowerzystami przypominali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja  zapoczątkowana w sobotę będzie realizowana przez cały sezon rowerowy.
Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo” ma na celu: promowanie problematyki bezpiecznego uczestnictwa rowerzystów w ruchu drogowym, uzmysłowienie rowerzystom, zarówno najmłodszym, jak i osobom pełnoletnim, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych, dbanie o stan techniczny roweru oraz jego wyposażenie obowiązkowe, promowanie jazdy w kasku i kamizelce odblaskowej, poszanowanie innych uczestników ruchu, edukowanie świadomości kierujących samochodami, rowerzystów oraz
pieszych w kwestii zagrożeń w relacjach wzajemnych, promowanie jazdy na rowerze jako alternatywnego środka transportu.

Nadesłane/opr. redakcja

Komentarze