Wokół nas

Kościerskie dzieci na obozie w Marburgu

Grupa dzieci z całego powiatu kościerskiego wyjechała na tygodniowy pobyt zaprzyjaźnionego Powiatu Marburg – Biedenkopf w Niemczech. Był to sportowy obóz, którego celem była integracja poprzez sport rówieśników z różnych krajów europy.

Z kościerskiego pojechało 27 dzieci. Oprócz nich były również grupy z Rumunii, Słowenii, Tunezji i Niemiec. Łącznie w zmaganiach sportowych rywalizowało niemal 300 osób. Podczas pobytu uczestnicy mogli zwiedzić Marburg i jego okolice. Spotkania w grupach pozwoliły poznać tradycje innych krajów.

Głównym celem obozu były zajęcia sportowe. Uczestnicy mogli się zmierzyć w takich konkurencjach jak piłka nożna, siatkówka, piłka koszykowa oraz pływanie.

Współpraca i dobra zabawa

Z jednej strony obóz był dla jego uczestników wielką frajdą i możliwością aktywnego spędzenia wakacyjnego czasu z rówieśnikami z innych krajów. Drugą stroną natomiast było to kolejne przedsięwzięcie realizowane w ramach partnerskiej współpracy pomiędzy Powiatem Kościerskim, a Okręgiem Marburg – Biedenkopf.

Ten wspólny czas płynął nieubłaganie. Po przyjeździe do domu, nasi mali sportowcy wraz z rodzicami i opiekunami spotkali się w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie. Otrzymali pamiątkowe zdjęcia z wyjazdu. Przy wspólnym ognisku mogli powspominać czas spędzony u naszych niemieckich przyjaciół.

Opr. Dominik Ropela

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Komentarze