Gmina Kościerzyna Gmina Stara Kiszewa Powiat kościerski Szkolnictwo

KOŚCIERZYNA. DZIECI WIEDZĄ, ŻE ODBLASKI RATUJĄ ŻYCIE

W poniedziałek 9 października policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej i przedszkoli w Starej Kiszewie, Nowych Polaszkach i Wielkim Klinczu.

Dzielnicowi i funkcjonariusze prewencji zajmujący się profilaktyką, przypomnieli dzieciom, jak powinien zachowywać się pieszy, które miejsca przy drodze są dla nich najbezpieczniejsze, dlaczego ważna jest widoczność pieszego i co zrobić, by ją poprawić.

Dużo uwagi poświęcono także zasadom bezpiecznego podróżowania rowerem i samochodem. Najmłodsi chętnie uczestniczyli w rozmowie oraz udzielali odpowiedzi na zadawane pytania. Wspólnie ze słuchaczami policjanci przećwiczyli czynności, o których nie wolno zapominać w trakcie przechodzenia na drugą stronę jezdni. Aby ułatwić im to zadanie, policjanci przekazali uczniom elementy odblaskowe, których blask ma dbać o bezpieczeństwo małych pieszych.

Policjanci przypominają i apelują, aby każdy pieszy wyposażony był w element odblaskowy. Zgodnie z nowymi przepisami pieszy (bez względu na wiek) poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym, ma obowiązek używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników dróg.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku – kliknij tutaj.

KPP/opr. red.

Komentarze