Gmina Kościerzyna Powiat kościerski

KOŚCIERZYNA. INWESTYCJE OŚWIATOWE STAROSTWA

Super oferta S. Repińskiego – 1 mln zł taniej i rok szybciej

Rozstrzygnięcie przetargu na budowę sali gimnastycznej przy I LO w Kościerzynie przyniosło same dobre wiadomości. Nie dosyć, że inwestycja będzie tańsza o 1 mln zł ,to jeszcze zakończy się rok szybciej. Te wieści sprawiły, że zarząd powiatu musiał podjąć kolejne kroki, o których radnych poinformowała starosta, a oni je zaakceptowali.

Informacja o inwestycji była priorytetową podczas ostatniej sesji rady powiatu. Starosta Alicja Żurawska z radością przekazała ją radzie.

Przypomnijmy: inwestycja dotyczy budowy sali gimnastycznej z zapleczem sanitarno-szatniarskim oraz boiskiem wielofunkcyjnym wraz z remontem istniejącej sali gimnastycznej przy I LO w Kościerzynie. Została wyceniona na ponad 4,658 mln zł. Zaplanowano, że będzie realizowana przez 3 lata.

Jak usłyszeliśmy od starosty kościerskiej powiat szukał wszędzie możliwości dofinansowania. W tej sprawie lobbował nawet senator Waldemar Bonkowski. I udało się. Z Ministerstwa Sportu pozyskano kwotę ponad 1,884 mln zł.

Na przekór tendencjom

Ogłaszając przetarg na inwestycje, samorząd miał obawy czy „nie dotknie” go aktualna tendencja – duży wzrost ceny oferowanej przez wykonawcę. Po otwarciu, można mówić o cudzie. Zakład Robót Ogólnobudowlanych Stanisław Repiński zaoferował wykonanie inwestycji za kwotę prawie o 1 mln mniejszą i nie w ciągu trzech lat, a dwóch. Zarząd po sprawdzeniu doświadczenia oferenta, biorąc pod uwagę jego dotychczasowe dobrze wykonane inwestycje i fakt, że jest miejscowym przedsiębiorcą, wybrał tą ofertę.

D. Tryzna

Czytaj więcej w wersji papierowej wydania z dnia 30.01.2018r.

Komentarze