Miasto Kościerzyna Zapowiedzi

Kościerzyna. Konkurs Literatury Kaszubskiej i Pomorskiej. Zgłoszenia tylko do końca maja

Biblioteka Miejska w Kościerzynie wraz z burmistrzem Miasta zapraszają do udziału w Konkursie Literatury Kaszubskiej i Pomorskiej obejmującym książki wydane od w ciągu ostatnich dwóch lat. Po raz pierwszy za zajęcie pierwszego miejsca przewidziano nagrodę finansową.

W związku z pandemią nie odbędą się w tym roku Targi Książki na Rynku w Kościerzynie. Jednak mimo tej małej niedogodności pracownicy Biblioteki postanowili zorganizować konkurs literatury Kaszubskiej i Pomorskiej.

Zasady konkursu

Konkurs ma charakter otwarty, więc mogą w nim wziąć udział wydawcy i autorzy książek o tematyce kaszubskiej i pomorskiej w języku kaszubskim i języku polskim. Obejmuje on zarówno prozę, poezję, jak i inne teksty. Warunek jest jeden. Konkurs obejmuje wydawnictwa od czerwca 2019 r. do maja 2021 r. Chcąc wziąć w nim udział należy do 31 maja przesłać dwa egzemplarze każdego wydawnictwa, które zostaną przekazane w darze dla Biblioteki Miejskiej w Kościerzynie.

Jury podczas oceny będzie brało pod uwagę język, styl, fabułę, postaci, nowatorstwo gatunkowe. Ważny będzie aspekt budzenia emocji, skłanianie do zastanowienia nad sprawami ważnymi, materiał graficzny, okładka, dobór papieru i ogólna estetyka.  

Nagrody dla trzech pierwszych miejsc

– Ogłoszenie wyników nastąpi w naszej Czytelni 28 czerwca. Za zajęcie pierwszego miejsca przewidujemy po raz pierwszy nagrodę finansową. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają atrakcyjne nagrody. Dla wszystkich laureatów i wyróżnionych przewidujemy promocję w lokalnych mediach dotyczącą nagrodzonych publikacji i dyplomy – informują pracownicy Biblioteki

Nad/opr.red

Komentarze