Wokół nas

KOŚCIERZYNA. OBCHODY DIECEZJALNE XXXIII ŚWIATOWEGO DNIA MŁODZIEŻY.

Prawie 4,5 tysiąca młodych ludzi świętowało w Kościerzynie

Tysiące młodych ludzi znów zjechały do Kościerzyny, by wziąć udział w Światowym Dniu Młodzieży. Spotkanie odbyło się już po raz 33. Młodzi ludzie wzięli udział w procesji z palmami ulicami miasta, a także w mszy odprawionej przez biskupa pelplińskiego księdza Ryszarda Kasynę.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież z prawie pięćdziesięciu parafii diecezji pelplińskiej. – Życzę Wam odwagi w odkryciu swojego powołania, które podsuwa Bóg i odwagi, by żyć wiarą, bez ukrywania jej i pomniejszania – mówił do zebranych biskup pelpliński.

Boży raban na ulicach

W niedzielne popołudnie młodzi ludzie z całej diecezji zrobili na ulicach Kościerzyny prawdziwy „Boży raban”, do którego wciąż zachęca papież Franciszek. Były głośne śpiewy, okrzyki i transparenty. Uczestnicy spotkania przeszli w procesji z palmami od sanktuarium Matki Bożej Bolesnej do Królowej Rodzin. – To niezwykłe, że młodzi ludzi tak demonstrują swoją wiarę. Może i trochę dziwne? – komentowało głośno starsze pokolenie, które w pierwszą wiosenną niedzielę ruszyło na przedświąteczne zakupy. Do szczególnej otwartości i odwagi młodych zachęcał podczas mszy świętej biskup pelpliński. – Najgroźniejszą chorobą dla człowieka jest samotność, która rodzi się z własnego wyboru, niekiedy z powodu choroby lub izolacji otoczenia. Chrześcijaństwo nie jest światem zamkniętym przed drugim człowiekiem – podkreślał bp Ryszard Kasyna. Swoją obecnością i radością potwierdzali to młodzi ludzie, którzy po mszy świętej wzięli też udział w koncercie ewangelizacyjnym zespołu Maleo Reggae Rockers.

Zakręceni – Nawróceni

W spotkaniu uczestniczyła młodzież z prawie pięćdziesięciu parafii diecezji pelplińskiej. – My przyjechaliśmy z Gowidlina. Jest nas prawie 50 osób i super się bawimy – mówiła Iza, która w Światowym Dniu Młodzieży wzięła udział już po raz trzeci. -Nikt nas nie zmusza do przyjazdu tutaj. Po prostu jest fajna atmosfera i można pogłębić więź z Bogiem – dodawał jej kolega, Tomek. Młodzi ludzie podkreślali też znaczenie koncertów, które co roku organizowane są w Kościerzynie. – Ja się tu nawróciłam rok temu na koncercie TAU. To był raper, który mówił nam o Bogu. Od tego czasu chodzę do kościoła i słucham, co tam mówią. Bóg naprawdę istnieje – mówiła z zupełną szczerością Magda z Cekcyna. W tym roku w ramach koncertu wystąpił zespół Maleo Reggae Rockers. – Jesteście światłem dla innych. Nie kryjcie się – apelował ze sceny do młodych ludzi lider grupy, Dariusz Malejonek.

ad

Komentarze